4A SİGORTA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

4A SİGORTA SORGULAMA

4A SİGORTA SORGULAMA

4A sigorta sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatmadan önce SGK hakkında sizleri biraz bilgilendirelim istedik. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltması olan SGK 16 Mayıs 2006 tarihinde kurulmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun amacı vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan hayat kalitesini etkilen faktörlere karşı destek olmaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımıza birçok fayda sağlanmaktadır. Örneğin eczanelerden aldığınız ilacın belli bir yüzdesini devlet karşılamaktadır. Yeni doğan bir bebeğin anne-babasının sigortası olup olmadığına bakmaksızın yeni doğan bireye devlet sigortasını karşılamaktadır. Sigortalı olmak insanlarımızın yaşam kalitesini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu nedenle sigortalı olmak için ne gerekiyorsa yapmanızı tavsiye ederiz.

SGK hakkında  sizi bilgilendirdiğimize göre 4A sigorta sorgulama işlemi hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. 4A’nın ne olduğu ile ilgili bir tanım verdikten sonra vereceğimiz bilgiler ışığında sorgulama işleminizi hızlı, kolay ve basit bir şekilde yapabileceksiniz. 4A, genel itibari ile SSK‘lı olarak çalışan kişilerin yer aldığı kısımdır. Ayrıca ek bilgi olarak 1 Ekim 2008 tarihli yasaya göre 4A emeklisi kişilerin tekrar işe girip çalışmaları durumunda emekli aylıkları kesilecektir. Şimdi de sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bir takım bilgiler vererek yazımızı sonlandıracağız.

sgk hizmet dökümü

4A Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

4A sigorta sorgulamayı gelişen teknolojinin en büyük faydalarından olan internet aracılığı ile gerçekleştireceğiz. İnternet sorgulamalarının hızlı ve pratik olmasıyla birlikte sorgulama işlemlerini çok daha kısa sürelerde sanal ortam üzerinden gerçekleştirebiliriz. Bu işlemi E-Devlet üzerinden yapacağımız için ilk olarak bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. PTT şubeleri bu görevi üstlenmektedir ve işlem bedeli sadece 2 TL’dir.

Sorgulama işlemi için tek yapmanız gereken sizlere yazının sonunda vereceğimiz linke tıklayıp hemen ardından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız

Açılacak sayfada belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi girip “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ssk rapor sorgulama2

4A Sigorta Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Hüseyin DEMİRTAŞ dedi ki:

    SSK pirim sorgulamak istiyorum ama yapamıyorum

    1. Yusuf Karataş dedi ki:

      E-Devlet sayfanızdan SSK prim bilgileriniz hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.