BAĞ-KUR PRİMİ HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR PRİMİ HESAPLAMA

BAĞ-KUR PRİMİ HESAPLAMA

BAĞ-KUR’luların ne kadar prim ödeyeceklerini, en düşük ve en yüksek olarak ne kadar prim alacaklarını ve bunun gibi birçok sorunun cevabını yazımızda bulacaksınız. BAĞ-KUR primi hesaplama işlemlerini nasıl yapacaklarını da yazımızda rahatça öğrenebilecekler.

2015 yılında BAĞ-KUR primleri oranı ise yüzde 33,5-39 olarak belirlendi. 2014 yılındaki verilere bakacak olursak ise ocak temmuz arası aylık en az ise 369,50 TL, en yüksek 2.401,72 TL prim ödeyecekler. Bunun yanı sıra ise 2014 Temmuz Eylül arası aylık en az ise 391,23 TL, en yüksek 2.543,00 TL prim ödediler. Bu yüzden BAĞ-KUR primi hesaplama işlemleri nasıl yapılır daha önemli bir hal alıyor. 2015 Ocak Temmuz arası aylık en az 414,52 TL, en yüksek 2.694,36 TL ödediler. Eylül aralık arası aylık en az 439,36 TL, aylık en fazla 2.855,82 TL ödeyeceklerdir. Şimdi BAĞ-KUR prim hesaplama işlemi nasıl yapılır bakalım.

Daha önceden BAĞ-KUR primi hesaplama ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden yapabildiğiniz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden yalnızca E-Devlet resmi sitesinden E-Devlet şifresi ile yapabilmekteyiz. E-Devlet resmi sitesinden herhangi bir işlem gerçekleştirmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz olmadan site üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Primi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR primi hesaplama işlemi yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunduktan sonra 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz Bağ Kur primi hesaplama işlemini yapabilmek için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayınız. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza kimlik doğrulama işleminizi yapabilmeniz için bir alan gelecektir. Bu alana T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bu bilgileri ilgili alanlara giriniz ve “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptığınızda BAĞ-KUR primi hesaplama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Primi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.