BAĞ-KUR SİCİL NUMARASI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR SİCİL NUMARASI

BAĞ-KUR SİCİL NUMARASI

BAĞ-KUR sicil numarası, BAĞ-KUR yeni adıyla 4B kurumuna bağlı olan kişiler için önemlidir. Çünkü, kuruma bağlı olan kişiler BAĞ-KUR sicil numarası olmadan prim yatırma işlemi yapamazlar ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştiremezler.

Daha önceden bu işlemi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımıyla gerçekleştirmek mümkündü. Ancak bunlarda şifresiz işlem yapan E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu ve bunun gibi birçok önemli ve gerekli işlem E-Devlet resmi internet sitesine aktarıldı. Ve E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunduktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sicil Numarası Nasıl Sorgulanır?

  • E-Devlet şifresi ile BAĞ-KUR sicil numarası sorgulama yapabilmeniz için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayınız.
  • Ardından gereken bilgileri yani T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz.
  • Son işlem olarak da girdiğinizden bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Bu adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde uyguladığınızda E-Devlet üzerinden şifre ile BAĞKUR sicil numarası sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sicil Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.