SGK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK SORGULAMA

SGK SORGULAMA

Öncelikle sizlere SGK hakkında bilgi vermek istedik. SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltmasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK bulundurmaktadır. 16 Mayıs 2006 tarihinde kurulmuştur. Üç organdan oluşmaktadır. Yönetim kurulu, genel kurul ve başkanlıktır. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımızın kimseye muhtaç kalmadan yaşam standartlarını etkileyen faktörlere karşı maddi açıdan yardımcı olmaktadır. Vatandaşlarımızın sigortasının bulunması yaşam kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle sigortalı olmak için ne gerekiyorsa yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Devlet yeni doğan çocuğa anne babasının sigortası olmasa bile erkeklere 18 yaşına kadar bayanlara ise evlenene kadar devletten faydalanabilme imkanı sağlamıştır.

Bu yazımızda sizlere SGK sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. SGK hizmet dökümü işlemi için 2 farklı yol bulunmaktaydı. Ancak artık iki yoldan işlem yapamıyorsunuz. İlk yol olan E-SGM resmi sitesinden işlem yapabilirdiniz. Ancak şu anda E-SGM resmi sitesi süresiz olarak kapatılmıştır. Kapatılmış olmasından dolayı siz değerli vatandaşlarımıza hizmet vermesi mümkün değildir. Bu nedenle sizlere bir diğer yöntem olan E-Devlet portalı aracılığıyla SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır aşağıda siz değerli vatandaşlarımıza anlatmış bulunmaktayız.

SGK PRİM SORGULAMA

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isterseniz bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda SGK sorgulama için adımları yazacağımız sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle aşağıda paylaşacağımız bağlantı adreslerinden size uygun olanı seçmelisiniz.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Adsız

  • Karşınıza gelen sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.

ssk rapor sorgulama2

  • Bilgileri yazdıktan sonra ise sisteme giriş yap butonuna basarak SGK sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!

E-Devlet BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. mutafa uslu dedi ki:

    kaç günü doldurmam gerekli

  2. mutafa uslu dedi ki:

    nasıl bişey bu

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.