SSK SİGORTA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SİGORTA SORGULAMA

SSK SİGORTA SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı sigorta sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için internet üzerinden birçok uygulama sunmaktadır. İnternet üzerinden SSK sigorta sorgulama, BAĞ-KUR sigorta sorgulama ve Emekli Sandığı sigorta sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı sigorta sorgulama işleminin nasıl yapılacağını yazının devamında sizlere anlatacağız. Sigorta sorgulama için aşağıdaki işlemleri takip ederek SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Geçmişte SGK ile ilgili pek çok işleminizi yine Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak sadece kimlik bilgileriniz ile E-SGM online hizmeti sayesinde kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorduk. Kısa bir süre önce E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. Yetkililer konu ile ilgili sistemin tekrar aktif olup olmayacağı konusunda hiçbir bilgi vermemişlerdir. Sistemin bakıma ihtiyacı olduğu ve yapılan sorgulamaların sıkıntı çıkarmasından dolayı sistemin kapatıldığı açıklamaları yapılmıştır. SGK SSK sorgulama işlemlerinizi alternatif bir online hizmet servisi olan E-Devlet sistemi üzerinden sadece E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SSK gün sorgulama, SSK hizmet dökümü gibi tüm SGK bilgilerinize de SSK sorgulamanızı yaparak sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. E-Devlet sistemi bünyesinde anlaşmalı olarak bulundurduğu pek çok sorgulama işlemi ile vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam etmektedir. Yazımızda E-Devlet sisteminin sunduğu bu hizmetlerden nasıl yararlanacağınız konusunda her üç kurum içinde bilgileri anlattık.

SSK Emeklilik Hesaplama

Cinsiyetiniz Bay Bayan
Doğum Tarihiniz
Hizmete Başlama Tarihiniz
SSK Prim Ödeme Gün Sayınız

E-Devlet üzerinden SSK sorgulama işlemi ile birlikte bu işlem gibi birçok önemli ve gerekli işlemi E-Devlet sitemi üzerinden gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden SSK sigorta sorgulama işlemi veya SSK hizmet dökümü gibi herhangi bir işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Sistem üzerinden tüm SGK sorgulamalarınızı kolayca yapabilirsiniz.

sgk hizmet dökümü

E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip E-Devlet şifresi alma başvurusu yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurusu yaptıktan sonra ise 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretini ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK SSK sigorta sorgulama işleminizi internet üzerinden hizmet sunmaya devam eden E-Devlet sistemi üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağımız birkaç adımı uygulayarak tamamlayabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemler için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz E-Devlet üzerinden; E-devlet üzerinden SSK gün sorgulama ve sigorta sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işlemini gerçekleştireceğiniz sayfaya gitmek için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifreniz ile yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi siyah alanla da işaretlenmiş olan ilgili yerlere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra kimlik doğrulama işleminizi tamamlamak için ok işareti ile gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir.Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda SSK sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sigorta Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden tüm SGK sigorta sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile BAĞ-KUR sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz açılan sayfada ilk olarak aşağıdaki resimde de olduğu gibi siyah alan ile işaretlenmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra sizden istenilen alanlara T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Bu bilgileri dikkatli bir şekilde doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada BAĞ-KUR sigorta sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı sigorta sorgulama işlemlerinizi de SSK ve BAĞ-KUR’da olduğu gibi E-Devlet sistemi üzerinden üzerinden yapabilmektesiniz. Bu işlem için de diğer işlemlerde olduğu gibi E-Devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl olacağınızı yazmış olduğumuz yazıdan öğrenebilirsiniz. Daha sonra almış olduğunuz E-Devlet şifrenizle veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz işlemi yapabilmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara giriniz. Son olarak işleminizi tamamlamak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu işlemleri anlattığımız gibi takip ederek Emekli Sandığı sigorta sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SSK Nedir?

SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltılmış adıdır. Bazı risklerden dolayı maaş geliri ile kazançları azalan kişilerin başkalarına gereksinim duymadan yaşamak gibi temel ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuş bir sistemdir. Bununla birlikte sosyal riskler sonucunda çıkan zararı devlet karşılamak zorundadır. Hastalık ve kaza gibi durumlarda hastanelerden yararlanabilir ve prim ödediğiniz zaman bitiminde belirli yaşınıza ulaştığınızda emekli maaşı alabilirsiniz.

BAĞ-KUR Nedir?

BAĞ-KUR daha çok devlet ve özel sektörde çalışmak için imkanı olmayan vatandaşların daha sonraki zamanlarda emekli olmalarını sağlamak için oluşturulan bir sistemdir. Bu sistem kapsamında Emekli Sandığı ve SSK üzerinden prim ödemesi otomatik olarak işyerinden yapılamayan vatandaşlara BAĞ-KUR üzerinden sağlık hizmeti ve emeklilik hizmeti verilmek amaçlanmıştır. Bu sistem dahilinde 15 veya 25 yıllık geri ödemeler için prim alınmaktadır. Alınan ödemeler sonunda belirlenen yaşı geçtiğiniz zaman durumunda BAĞ-KUR emeklisi olarak emekli sayılmaktasınız ve bu sayede ilerleyen dönemlerde geçmiş yıllarda yaptığınız prim ödemelerin karşılıklarını emekli maaşı olarak almaktasınız.

Emekli Sandığı Nedir?

Devlet çalışanlarının sosyal güvenlik kuruluşudur. Maliye ve Gümrük Bakanlığı’na bağlıdır. Kamu görevlilerine yaşlılık, ölüm ve hastalık sigortası gibi hizmetleri devlet memurlarına sunar. 1949 yılında 5434 sayılı yasa ile kurulmuştur ancak 1950 de faaliyete geçmiştir. Kaynakları, devlet memurlarından, emeklilik öncesi sağlanan primlerden oluşur. Otel, iş hanı gibi sahip olduğu gayri menkullerden gelirleri bulunmaktadır. Emekli Sandığı kurumunun giderleri emekli, dul ve yetim aylıkları ile emeklilik ikramiyeleri oluşturur.

4A (SSK) Sigortalıları İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

1

5 puanlık prim indiriminde yararlanan kişilerin ödemesi gereken prim tutarları;

2

 

Tarım Sigortalıları İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

3

4B (BAĞ-KUR) Sigortalıları İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

4

BAĞ-KUR Tarım Sigortalıları İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

5

Genel Sağlık Sigortalıları İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

6

İsteğe Bağlı Sigortalılar İçin 2016 Yılı Prim Tutarları

7

Muhtarların Ödeyeceği 2016 Yılı Prim Tutarları

8

Köy Muhtarlarının Ödeyeceği 2016 Yılı Prim Tutarları

23 gün üzerinden prim ödemesi yapılacaktır.

9

Taksi-Dolmuş-Minibüs Şoförlerinin Ödeyeceği 2016 Yılı Prim Tutarları

10Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 69 yorum yapıldı:

 1. seda diyor ki:

  sigortam yatıyormu öğrenmek istiyorum

  1. ümit diyor ki:

   sikortam yatıyormu ve kaç gün yatmış

   1. Hurcan Karatas diyor ki:

    Yazımızda anlatılan işlemleri uygulayarak öğrenebilirsiniz.

  2. Mustafa diyor ki:

   Öğrenemezsin para ödemen lazım ona da ondanda gelir elde etmeye başladı ülke nasıl bi hale geldiyse artık

  3. enes diyor ki:

   E Devlet şifresi almalısın

 2. rahman diyor ki:

  sigort ogrenme

 3. yasemin diyor ki:

  mümkünse şu siteyi artık açsanız. bir hafta dır açılmıyor

  1. Seren Ozmoral diyor ki:

   SGK tarafında çalışmalar sürüyor bu süre zarfında e devlet üzerinden işlemlerinizi gerçekleşitrebilirsiniz.

   1. durgut diyor ki:

    ne zaman acilacak bu sifresiz ssk ogrenme yurtdisindayim e devlet sifresi de alamiyorum

    1. Seren Ozmoral diyor ki:

     Bekir Bey E SGM sayfası süresiz olarak kapatılmış durumda. Ne zaman açılacağı SGK tarafından açıklanmadı. Bundan sonra ki süreç sadece e devlet üzerinden sorgulama yapmanız mümkün olacak. Yurtdışından e devlet şifresi alabilirsiniz. Bunun için bağlı bulunduğunuz elçilik veya konsolosluğa başvurmanız gerekiyor.

     1. eser diyor ki:

      ya bu ssk sayfası ne zaman açılacak bu kadar mahdur olmak zorunda değiliz

     2. Hurcan Karatas diyor ki:

      ESGM sitesi şuan bakımdadır. Sorgulama işlemini E-Devletten yapabilirsiniz.

   2. Samet diyor ki:

    devlete para lazım malum seçimden yeni çıktık. o yuzden bu şifeyi aldırıyorlar.

 4. SGK diyor ki:

  T.C. kimlik nosu ile ssk sorgulama kısa süreliğine kapatılmıştır işlemlerinizi yalnızca e-devlet şifresi ile yapabilirsiniz

  1. Aynur diyor ki:

   E devlet şifresini nerden alabiliriz ki

   1. Hürcan Karataş diyor ki:

    PTT şubelerinden alabilirsiniz.

  2. Mustafa diyor ki:

   Tabi ya biz gidip PTT ye 2 tl ödeme yapmazsak bu devlet nerden geçinecek insanları bu kadar mağdur etmeye ne hakkınız var kendi hak ettiğimiz primi bile para karşılığında öğreniyoruz bu nasıl bi anlayıştır yazıklar olsun ya

 5. NİHAT ALDAL diyor ki:

  SAYIN HOCAM BEN YUREGIR BELEDIYESI EMLAK SERVISI TAHAKUK SEF VEKILI NIHAT ALDAL BIZDAHA ONCE DEN MUKELEFLERIMIZ BIZE VERILEN EMEKLI VE HIC BIR GELIRI OLMAYAN MUKELEFLERIMIZIN SGK SITESINDEN SIGORTALI CALISIP CALISMADIGINI SORGULUYORDUK VE NEZAMAN EMEKLI OLDUGUNU GORIYORDUK UC HAFDADIR SITEYE GIREMIYORUZ BILGI VERILMESINI ARZ EDERI

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Site bakımdadır. Şuan için giriş yapılamıyor.

 6. yakup diyor ki:

  3 ay oldu bu sgk ma yakışmıyor

 7. ilhan diyor ki:

  sigortam yatıyormu düzenli olarak öğrenmek istiyorum

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Yazımızda anlatılanları uygulayarak sigortanız ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Linklerden faydalanın lütfen.

 8. yunus diyor ki:

  Sigortam kaç gün yatırılmış

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Yazımızda anlatılanları uygulayarak öğrenebilirsiniz.

 9. ali diyor ki:

  sigortam yatıyor mu

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Yazımızda anlatılanları uygulayarak sigorta durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

   1. ahmet acar diyor ki:

    tıkladığımda finansla ilgili bir tablo çıkıyor önümüze sayın Hürcan

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

     Sorgulama yapmak istiyorsanız E-SGM sitesi şuan için kapalıdır. E-Devlet sisteminden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

   2. ahmet acar diyor ki:

    sitenin ne zaman açılacagını beliertebilirmisiniz

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

     Site şuan için süresiz olarak kapatıldı. Açılacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

     1. YESİM diyor ki:

      E DEVLET SIFRESINI UNUTTUK NERDEN HATIRLIYIM BEN SIMDI

     2. Hürcan Karataş diyor ki:

      E-devletten tekrar şifre oluşturabilirsiniz.

  2. Hürcan Karataş diyor ki:

   E-Devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

   1. orhan dönmez diyor ki:

    kaç aydır aynı tutturmuşsun uz bi e devlet diye ve bakımda öyle kandırıyorsun uz milleti önceden neden bakım yoktu

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

     Orhan Bey, bu site devletin resmi bir sitesi değil sadece bilgilendirme amaçlı bir sitedir. Biz sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz. E-SGM yi kapatmak veya açmak bizim elimizde değildir.

 10. deborah chupco diyor ki:

  Arkadaşlar biraz cesaretli olun,sgk bu sifresiz linki açmayacak ,devletin daha çok paraya ihtiyacı varya onun için insanlarımıza şifresiz sgk linkini açmıyor.bu kadar basit .

 11. sadi diyor ki:

  mrb arkadaslar rezillik bu ya insanlara kolaylık yapcaklarına tam tersi zorlastırıyorlar tc varken e-dewlet neden geldi cogu kişinin dedigi gbii para lazımmm bu ülkeyeee nerden gömceklerini sasırıyolarr i günlerr

 12. Hasan Uysal diyor ki:

  01-04-1991 tarihinde sigortalı olarak işe başladım.ancak yatmış olan prim miktarım 210 gün dür.Bu durumda ben emekli olmak için ne yapmalıyım…teşekkürler

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   52 yaş ve 5525 prim günü şartlarını sağladığınızda emekli olabilirsiniz.

 13. yusuf diyor ki:

  52 yaşında yim sigortam yatiyormu kontrol etmek istiyorum

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   E-Devletten kontrol edebilirsiniz. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden alabilirsiniz.

 14. vedat diyor ki:

  19/07/1994 sigorta girisim var nezaman emekli olurum pirim nekadar olacak

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   55 yaş ve 5757 prim günü şartlarını sağlamanız gerekmektedir.

 15. burak atam diyor ki:

  ögrenmek amaçlı buradayım sorguluyorum çünkü merak ediyorum

 16. burhan kır diyor ki:

  merhaba sigorta girişim 1992 6 .ay askerden sonra girişim 18 ay askerlik yaptım askerliğimi kaç gün ödemem gerekirse emeklilik yaşım nekadar düşer 6 ay 1969 doğumluyum nezaman emekli olurum şuan günüm 6 bin civarında teşekkür ederim

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Birkaç gün bile borçlanmanız emeklilik tarihinizi geriye çekmektedir. 2 yıl düşebilir. Askerlik başlangıç tarihinize bağlıdır.

 17. Özdemir diyor ki:

  02.10.1971 de 4A ise basladim 04.1972 almanyaya geldim (almanya emeklilik 12.2018) 04.1954 Dogumluyum ne tavsiye edersiniz 5000 gün borclanma 7500 gün borc. aylik olarak nekadar fark eder? 2015 te mi 2018 temi basvurayim? Yurtdışı Borçlanma Talep Dilekçesinde püf noktalari nelerdir? Örnek olarak verebilirmisiniz?!
  Saglikli Günler..

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Konsolosluktan detaylı bilgileri alabilirsiniz. Emeklilik şartlarınıza göre başvuru yapabilirsiniz.

 18. cuma alp diyor ki:

  2014m ün 11rinci ayından bugünekktcde çalışma izinli çalışıyorum yatırımlarım tam şimdi tcye dönsem kktcden emekli olabilirmiyim veya tceden nasıl emekli olabilirim

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 19. fero diyor ki:

  biri bana yardımcı olsun sigortama bakmak istiyorum

 20. cns diyor ki:

  bu ne ya herşey için para ödüyoruz nasıl bir soygundur bu ne terbiyesizliktir. herşeyi paraya döktünüz soyguncular.

 21. ELİF KERİM diyor ki:

  1998 den sigorta girişim vardı.şu anda da yaklaşık 1.5 senedir çalışıyorum.bu çalışmamı e devlet üzerinden görebiliyorum.yalnız eski başlangıcımı göremiyorum.bunun için bağlı bulunduğum sgk ya gittim.işlem yaptılar.bu işlem bugün gerçekleşti.geriye dönük başlangıcımı ne zaman görürüm siteden

 22. ismail öz diyor ki:

  kendi ssk mı sorgulamam için neden şifre alayımki parayla, benim tc kimlik numaramı benden başkası kullanabiliyormu ki, bu resmen işçiye zulüm ve kara paradır. şifrede neymiş,

 23. seydahmet diyor ki:

  sikortamı nasıl öğrenebilirm ??

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   E-Devletten öğrenebilirsiniz.

   1. Taha Emir Karadaş diyor ki:

    E-Devlette öncekileri gösteriyo şuanki sigortalı günümü niye göstermiyo peki ?

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

     Henüz giriş yapılmamış olabilir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 24. ismail atas diyor ki:

  kurban bayrami dolayisiyla emekli maasim nekadar ve nezaman alacagim

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Emekli maaşları gününde ve aynı miktarda yatacaktır.

   1. Oğuz haydar diyor ki:

    Sayfayı neden kapattı ve nelere sebep olduğuna dair sonuçların tesbit edilmesi için 22 aralıkta mahkemeye vereceğiz
    Kayıp kaçak varsa davadan sonra mudahilleride dahil edeceğiz
    Hesap verme zamanı geldi
    Sgk genel müdürünün paralel le ciddi bağlantıları olduğunu ispat edip azl edilmesini dava dilekçesine koyacağız
    Davaya binlerce müdahil bekliyoruz
    Ben yaptım oldu keyfilinin hesabını soracağız

 25. ESLEM diyor ki:

  1)benim sigorta başlangıcım 2002 yılı. kendim istifa ettiğimde kıdem tazminatı olabilmem için kaç gün pirim gün sayısı yatması gerekli?
  2)2202 yılı sgk başlangıcım kaç gün pirim gün sayısında emekli olabilirim?

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   60 yaş ve 7000 primi tamamladığınızda istifa etseniz dahi tazminat alabilirsiniz.

 26. fazıl diyor ki:

  sgk hizmet dökümü alamıyorum ne bitmez teknik sorunmuş

 27. ata tufan balta diyor ki:

  ssk yatıyor mu acaba nasıl öğrenebilirim acaba

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   E-Devletten kontrol edebilirsiniz.

 28. Fatma Şahan diyor ki:

  Merhaba ben Fatma Şahan benim adıma sigorta başlangıcı yapılmışmı ogrenebilirmiyim veya nasıl ogrenirimm

  1. Yusuf Karataş diyor ki:

   E-Devletten öğrenebilirsiniz, Fatma Hanım.

 29. Hakannkaan diyor ki:

  Evet

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.