SSK SİGORTA GİRİŞİM YAPILDI MI? | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SİGORTA GİRİŞİM YAPILDI MI?

SSK SİGORTA GİRİŞİM YAPILDI MI?

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Her vatandaşın sigortasının olması vatandaşa ve ona ait bireylere büyük ölçüde faydalı olmakta, yaşam kalitesi artırmaktadır. Bir işe girdiğinizde ilk bir ay içerisinde işvereninizin sizin sigortanızı yatırması genel bir şarttır. İşvereniniz eğer sizin sigortanızı yatırmamış girişinizi yapmamış ise gerekli yerlere başvurarak hakkınızı savunabilirsiniz. Bunun karşılığında işveren sigortasız işçi çalıştırdığı için belli bir miktar para ödemek zorunda kalmaktadır. Bu nedenle işe girdiğinizde sigortanızı takip etmek sizin yararınıza olacaktır. SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bünyesinde yer almaktadır. Sigortalı olmak yaşam kalitenizi artırmaktadır. Yeni doğan bir bireyin sigortasını devlet karşılamaktadır. Erkek çocuğa 18 yaşına kadar kız çocuğuna ise evlenene kadar bakmakla yükümlüdür. Bu da devletin bizlere sağladığı yarardır.

Bu yazıda sizlere sıkça sorulardan biri olan SSK sigorta girişim yapıldı mı sorusuyla ilgili ayrıntılı bilgi vereceğiz. Bu işlemi internet üzerinden kolay ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca SGK’ya giderek sorgulama yapmanıza gerek kalmayacağı için zamandan da büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Sorgulama işlemini sürdürebilmek için yazının geriye kalan kısmını dikkatle okuyunuz ve adımları takip ediniz.

sigorta sorgulama

SSK Sigorta Girişim Yapıldı Mı Nasıl Sorgulanır?

SSK sigorta girişim yapıldı mı sorusu bir E-Devlet işlemidir. İlk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. E-Devlet şifrenizi sizlere en yakın PTT şubesine 2 TL karşılığında başvuru yaparak kolayca temin edebilirsiniz.

Bu işlem için ilk olarak yazının bitiminde verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Açılacak sayfa üzerinde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna bastıktan sonra sizlerden bir takım bilgiler istenecektir. Bu bilgiler TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi şeklinde olup bu bilgileri belirtilen yerlere sırasıyla girerek sorgulama işleminizi tamamlamak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekmektedir. Böylece internet üzerinden sorgulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

SSK Sigorta Girişim Yapıldı Mı Sorgulama İşlemini Yapabilmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. yusuf dedi ki:

  Teşekkür

 2. YILMAZ dedi ki:

  iyi gunler.13 yildir Kazakistan da yasamaktayim.gss yok ,nasil alabilirim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Konsolosluğa başvurunuz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.