SSK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SORGULAMA

SSK SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere SSK sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. SSK sorgulama işleminizi tek bir yol ile yapabilmektesiniz. Bu yol E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama işlemidir. Yazımızın devamında sizlere bu yolu ayrıntılı olarak anlatacağız.

Bu ve bunun gibi birçok işlem daha önceleri iki farklı portal üzerinden gerçekleştiriliyordu. Şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirilebilen bu işlem, kişisel bilgiler yardımıyla sorgulama yapılabilen E-SGM portalının kapatılması ile sadece E-Devlet portalı üzerinden yapılmaya başlandı. E-Devlet şifresine ve diğer giriş seçeneklerine sahip olan kişiler bu işlemi kolaylıkla yapabilmektedir.

Ancak bir E-Devlet şifreniz yoksa almak için yapılması gereken PTT şubelerinden birine gitmenizdir. Şubelere gittiğinizde T.C. kimlik numarasının yazılmış olduğu nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmayınız. Bu nüfus cüzdanınızla yaptığınız başvuru sonucunda 2 TL ödeyecek ve şifrenizi alacaksınız.

SGK-PRİM-SORGULAMA

SSK Sorgulama İşlemini Nasıl Yapacaksınız?

E-Devlet şifrenizi aldıysanız ya da zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz yapacak olduklarınız şunlardır;

  • İlk adım olarak yazının sonunda verilen 4A Hizmet Dökümü sekmesine basınız.
  • Bastığınız durumda karşınıza gelen sayfa görseldeki sayfanın aynısı olacaktır. Burada da belirtilmiş olan ve ekranda gelecek olan kırmızı sekmeye tıklamalısınız.

ddg

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Bu sayfada bulunan ve oklarla gösterilmiş alanlara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra aynı resimde olduğu gibi daire içerisine alınmış “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkayınız.

dsada

  • Bu adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptığınızda işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.