ARAÇ SİGORTA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

Bu yazıda sizlere aracınız için yapmanız gereken sorgulamalardan biri olan araç sigorta sorgulama işlemi ile ilgili bilgilendirmede bulunacağız. Bu sorgulama işlemi online olarak yapılabilen işlemlerdendir. Böylelikle ilgili kuruma giderek vakit kaybetmeden çok daha hızlı ve basit bir biçimde sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemini 2 şekilde yapacağız. İlk sorgulama işlemi şifresiz bir şekilde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden şifresiz bir şekilde yapılmaktadır. Diğer sorgulama işlemi ise E-Devlet kapısı üzerinden şifreli bir şekilde gerçekleştirilir.

Şifresiz SBM Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yazının alt kısmında verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Açılacak sayfada 3 farklı şekilde sorgulama yapabilme imkanı bulacaksınız. Bunlar TC kimlik no, Vergi kimlik no ve Sigorta Bilgileri olarak yapılmakla birlikte sorgulama işlemi için Plaka bilgisine de ihtiyaç duyulacaktır. Diğer kısımları da doldurup “Ara” butonuna basarak sorgulama işleminizi tamamlama imkanı bulacaksınız.

Şifresiz SBM Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Şifreli E-Devlet Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında ve kimlik bilgilerinizle başvuru yaparak bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. Bu E-Devlet şifresini diğer E-Devlet işlemleri için de kullanabilirsiniz. Daha sonrasında en alt kısımda ki linke tıklayınız. Açılacak sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Yönlendirilecek olduğunuz sorgulama sayfasında belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi yazıp, “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Şifreli E-Devlet Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.