BAĞKUR DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞKUR DÖKÜMÜ

BAĞKUR DÖKÜMÜ

BAĞKUR dökümü alarak ne zaman işe başladığınızı, ilk hizmete başlama tarihinizi öğrenebilir emeklilik işlemlerinizde döküm bilgilerini kullanabilirsiniz. BAĞ-KUR dökümü alma işleminiz internet üzerinden tek bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile BAĞ KUR dökümünüzü alabilirsiniz.

Daha önceden BAĞ KUR dökümü alma işleminizi ve bunun gibi birçok önemli işleminizi internet üzerinden iki farklı şekilde gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemleri şifresiz olarak gerçekleştirebilmek mümkün değildir. Bunun yerine artık E-Devlet resmi internet sitesinden şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödeyip, E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinde E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Dökümü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet şifresi ile BAĞKUR dökümü alma işlemi için yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde karşınıza çıkacak olan sayfayı göreceksiniz. Bu sayfada bulunan daire içine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

sd

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirebilmek için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi aşağıdaki resimde oklarla gösterilen yerlere yazmanız gerekmektedir.

dsada

  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra resimde daire içine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞKUR dökümü alma işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinde E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.