BAĞ-KUR DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA

BAĞ-KUR DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA

Vefat etmiş bir BAĞ-KUR sigortalının geride kalmış olan eşi çocuğu anne veya babası geride kalan hak sahiplerine ölüm sigortasından bağlanan aylığa BAĞ-KUR sigortasından bağlanan bu paraya dul veya yetim aylığı deniyor. Bizler de bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız. BAĞ-KUR tarafından alınan bu gelirler sürekli bir gelirdir. Ayrıca sigorta sağlık yardımlarından da yararlanabilirler.

Bunların yanı sıra ise BAĞ-KUR’dan gelen bu gelirlerin ise kime ne kadar bağlanacağı, kim hangi şartlarda ne kadar gelir alacak bunlar herkes için önem taşıyan sorulardır. Çünkü BAĞ-KUR dul veya yetim aylığı alan kişiler eğer aldıkları aylık miktarlarının hangi koşullarda arttırılıp azaltılacağını bilirlerse, hem sosyal güvenlik haklarını tam olarak kullanmış olacaklar hem de BAĞ-KUR’daki bu haklardan en iyi şekilde yararlanacaklardır. Bu yüzden BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulama işlemi onlar için büyük önem taşıyan bir konu oluyor. Bizler de sizlere BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulamanızı en iyi şekilde hızlı ve kolay bir biçimde nasıl yapılır anlatacağız.

BAĞ-KUR Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulama işleminiz BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı alacak kişiler için büyük önem taşır. Ancak BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulama işlemi henüz internet aracılığıyla yapılmamaktadır. BAĞ-KUR dul ve yetim aylığı sorgulamanızı başvuru yaptığınız SGK’dan yapabilirsiniz.Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.