BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Emeklilerimizin maaşlarını internet ortamından sorgulayabilir. Bizler de bu yazımızda BAĞKUR emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır bu konuda siz değerli okurlarımıza anlatacağız. Ancak önce bu konuyla ilgili de önemli bilgiler vereceğiz. Emeklilik, insanların çalışma gücü ve yeteneklerini yitirip, çalışma hayatından ayrılmalarıyla gelir kaynaklarının ortadan kalkması üzerine kazandıkları hak olarak ifade edilebilir. Emeklilik yaşa, prime ve cinsiyete göre değişim gösterebilir. Ayrıca bunların yanında malulen emekli olmakta mümkündür. Bununla ilgili bilgileri de sitemizden rahatlıkla emeklilik sorgulama yazımızdan öğrenebilirsiniz. Türkiye’de genellikle emeklilik yaşı 55 ile 70 arasında değişim gösterebilir. Kadın veya erkeklere göre değişim gösterebiliyor. Ayrıca çoğunlukla tehlikeli ya da yıpratıcı olarak adlandırılan meslek dallarında çalışanlara erken emeklilik hakkı tanınır. Kadın 58, erkek ise 60 yaşını doldurmuş olmaları ve en az 9000 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi belirtilmiş olursa da yaşlılık aylığı bağlanabilir.

Bu bilgileri de verdikten sonra siz değerli okurlarımıza BAĞKUR emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır onu anlatalım. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet üzerinden şifreniz olmadan işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifresi sahibi olmak için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödeyip, E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet üzerinden BAĞKUR emekli maaşı sorgulama için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza gelecek olan sayfayı aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu sayfada bulunan ve daire içine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

ddsadasd

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde bulunan sayfada kimlik doğrulama işleminizi yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi resimde oklarla gösterilmiş olan alanlara yazmanız gerekmektedir.

dsada

  • Kimlik doğrulama işleminizi yaptıktan sonra aynı sayfada daire içine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Bu işlemleri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.