BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI

BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI

Kendinize ait bir işyeriniz varsa emekli olabilmeniz için BAĞ-KUR’a bağlı ve her ay düzenli olarak prim ödüyor olmanız gerekmektedir. BAĞ-KUR’a ödediğiniz prim ne kadar fazla olursa emekli maaşınız da o kadar fazla olacaktır. BAĞ-KUR’a prim ödemeye başladıktan sonra emekli olabilmeniz için gereken tek şart yaşınızın dolmasıdır. E-Devlet uygulaması sayesinde emeklilik ile ilgili pek çok işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Bunlardan biri bu yazımızda sizlere anlatacağımız BAĞ-KUR prim gün sayısı işlemidir

Bu işlemi ve bunun gibi daha birçok işlemi daha önceden yapabildiğimiz iki resmi site bulunmaktaydı. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile işlemler E-Devlet üzerinden şifre ile gerçekleştirilmektedir. E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresine sahip olmadan E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle BAĞ-KUR Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR prim gün sayısı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır.

E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifresine sahip olabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiğini nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvuru yaptıktan sonra E-Devlet şifrenizi alabilmek içi 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretini ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz BAĞ-KUR prim gün sayısı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan kimlik doğrulama işlemini T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada bulunan “4B Hizmet Bilgisi” butonuna tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda BAĞ-KUR prim gün sayısı sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.