BAĞKUR SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

BAĞKUR SORGULAMA

BAĞKUR SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere BAĞKUR sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. BAĞ-KUR sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceğiniz tek yolu yazımızdan öğrenebilir ve işleminizi yazımız yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce BAĞ KUR sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesi ve şifreli olarak işlem gerçekleştirebildiğimiz E-Devlet sistemi. E-SGM resmi sitesi kapatılmış durumda bu nedenle işlemlerimizi artık sadece şifreli işlem yapan E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞKUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞKUR sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa yakınınızda bulunan bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz E-Devlet şifrenizi kimseyle paylaşmamanız ve sisteme ilk girişiniz de E-Devlet şifrenizi değiştirmeniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞKUR sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda aşağıda bulunan resimdeki sayfaya yönlendirileceksiniz. Daire içine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde bulunan kimlik doğrulama sayfası çıkacaktır.

dds

Bu sayfada bulunan T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi yazmanız gereken bölümlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra hemen altında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu adımları sırası ile eksiksiz bir şekilde yaptığınızda E-Devlet üzerinden BAĞ KUR sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.