E-BORDRO MEMUR MAAŞI ÖĞRENME | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-Bordro Memur Maaşı Öğrenme

E-Bordro Memur Maaşı Öğrenme

E-Bordro, Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün sunduğu, say 2000i’de maaş hesaplanmasının yapıldığı ve sadece kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin yararlanabildiği bir sistemdir. E-Bordro maaş bilgilerinin ya da maaş kesintilerinin online olarak sorgulanabildiği bir uygulamadır. Özellikle kredi kartı ve kredi alma gibi işlemlerinizde bankaların sizden istediği maaş belgesidir.

E-Bordro alma işlemini önceden iki farklı şekilde yapabiliyordunuz. Muhasebat Genel Müdürlüğü üzerinden sunulan ve istenen bilgilerin yerine getirilmesi ile E-Bordro alma işlemi şifresiz olarak yapılabiliyordu. Ancak bu sistemin güvenilir olmamasından kaynaklanan durumlar nedeniyle E-Bordro sorgulama işlemi sadece E-Devlet üzerinden yapılabilir hale getirildi. Yazının devamında E-Bordro maaş bordrosu nasıl alınır anlatacağız.

maaş sorgulama

E-Devlet Üzerinden E-Bordro Alma İşlemi

E-Bordro alma işlemi için E-Devlet giriş alternatiflerinden olan E-Devlet şifresini almış olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa yapacaklarınız oldukça basittir. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilen bir hizmettir. Online olarak alınamaz ancak PTT şubelerinde yapacak olduklarınız şunlardır; öncelikle bir şifre talebinde bulunacağınızı açıklamalısınız. Ardından sizden 2 TL olan işlem ücretini ödemelisiniz ve şifrenizi almalısınız.

Şifrenizi aldığınız durumda yazımızın bitiminde sizlere sunmuş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Link direkt E-Bordro sorgulama sayfasına yönlendirme sağlayacaktır. Yönlendirildiğiniz durumda yapmanız gereken kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmektir.

3,

Kimliğinizi doğruladıktan sonra yapmanız gerekenler T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmenizdir. Ardından sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

2

Sisteme giriş yaptığınız durumda karşınıza maaş bordronuz gelecektir. Bu şekilde karşınıza çıkan kişi bordrosundan maaşınızda yapılan herhangi bir kesintiyi görebilirsiniz. Ayrıca çıktısını alabilir ve sizden bordronuzu isteyen yerlere iletebilirsiniz.

E-Bordro Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.