E-DEVLET 4A EMEKLİLİK KAYDI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET 4A EMEKLİLİK KAYDI

E-DEVLET 4A EMEKLİLİK KAYDI

Sigortalı olarak çalışmakta olan her bireyin hayali iyi bir yaşam içerisinde emekli olabilmektir. Emekli olabilmeniz için ise bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlar belirli bir yaşı doldurmak, primleri ödemiş olmak ve belirlenmiş olan hizmet gününü tamamlamış olmak gerekmektedir. Bu şartlar altında bireyler emekli olabilmektedir. Devletimizi bize sunmuş olduğu imkanlar çerçevesinde ise emeklilik kaydınızı internet üzerinden dakikalar içerisinde yapabilmektesiniz.

Bu yazımızda sizlere E-Devlet 4A emeklilik kaydı işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. E-Devlet 4A emeklilik kaydı işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenize sahip değilseniz, yapmanız gereken herhangi bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmaktır. Kimlik bilgilerinizle yapacak olduğunuz bu başvuru için ayrıca 2 TL ücret ödemenizde gerekmektedir. Tüm bunlardan sonra E-Devlet 4A emeklilik kaydı işleminiz için E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz.

E-Devlet 4A Emeklilik Kaydı İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet 4A emeklilik kaydı yani SSK’ya bağlı olan vatandaşlarımızın işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için yapmaları gereken, yazımızın sonunda sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamaktır. Tıklama işleminizde sonra kimlik doğrulama için ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız. Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet SSK emeklilik kaydı için sisteme giriş yapınız.

E-Devlet 4A emeklilik kaydı için gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemlerinizden sonra, E-Devlet 4A emeklilik kaydınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet 4A Emeklilik Kaydı İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.