E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ

E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ

E-Devlet sisteminin hayatımıza girişiyle birlikte pek çok işimizi sanal ortamdan kolayca halledebilir olduk. Resmi kurumlarda vakit harcayarak yapacağımız prosedürleri E-Devlet sisteminin getirdiği imkanlardan yararlanarak zamandan da tasarruf ederek çok daha kısa sürelerde halledebiliriz. Sizlere bu uygulamalardan biri olan E-Devlet adres değişikliği bildirimi hakkında bilgi vermek istiyorum. Tayin çıkması, ev değişiklikleri vb. gibi durumlarda adres değişikliği elbette ki gerekmektedir. Bu adreslerin E-Devlet adres değişikliği bildirimi ile birlikte sisteme girilmesi gerekir.

E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet adres değişikliği bildirimi için bir kimlik doğrulama sistemi gerekmektedir. Bu doğrulama için elinizde 2 seçenek bulunmaktadır.

 1. Mobil imza, eğer mobil imzanız yoksa Turkcell ya da Avea gibi cep telefonu operatörlerinizle bir mobil imza anlaşması yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun barındırdığı bir yetkili elektronik sertifikanızın da bulunması gerekmektedir. Mobil imza temin ettikten sonra E-Devlet adres değişikliği bildirimi sistemine giriş yapabilirsiniz.
 2. Elektronik imza, teknolojik bir cihazın bilgisayarınıza bağlanarak sanki gerçek imza atıyormuş gibi sanal imza atılarak gerçekleştirilen bir güvenlik uygulamasıdır. Ayrıca elekronik imza ile ilgili özel şirketler vardır. E-Devlet adres değişikliği bildirimi için gerekli elektronik imza talep etmek için bu özel şirketlerden birine başvurmanız gerekmektedir.

Bu 2 seçenekten biri temin edildikten sonra sizlere aşağıda vereceğim linke tıklayarak E-Devlet adres değişikliği bildirimi sayfasına girebilirsiniz. Sayfa yüklendikten sonra lütfen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

 1. emre dedi ki:

  merhaba
  e-devlet üzerinden başkasının ikamet ettiği bir yere ikametgah aldırmak istiyorum.Sadece e-devlet üzerinen bu işlemi yapabilir miyim?
  Sonrasında tekrar nüfus dairesine gitmek gerek,yor mu?Oturan kişinin de sistemde bir işlem yapması (onay vermesi gibi) gerekiyor mu?

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet üzerinden adres değişikliği yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.