E-DEVLET ARAÇ CEZA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET ARAÇ CEZA SORGULAMA

E-DEVLET ARAÇ CEZA SORGULAMA

Türkiye trafik kazalarında ve trafik kurallarına uyma alanında dünya sıralamalarında ön sıralarda yer almaktadır. Bu durum elbette ki birçok kötü durumu beraberinde getirmektedir. Kesilen trafik cezaları her yıl artmaktadır. Kimi zaman kesilen bu cezaların farkına dahi varmayan sürücüler herhangi bir trafik kontrolünde zor durumda kalmaktadırlar. “Peki aracın cezalı olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz ? ” sorusunun cevabını vermeye çalışacağım bu yazıda. E-Devlet sisteminin getirdiği kolaylıklardan biri olan E-Devlet araç ceza sorgulama sistemiyle adınıza kayıtlı herhangi bir araç cezasının olup olmadığını sanal ortamdan öğrenebilirsiniz. Eğer kesilmiş herhangi bir trafik cezası varsa erken ödemelerde (1 ay içinde) indirim olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Bu imkan da ödemeleri kolaylaştırmaktadır.

E-Devlet Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır ?

  • E-Devlet araç ceza sorgulama sistemine giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. Size özel E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında temin edebilirsiniz.
  • E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra lütfen aşağıda vereceğim linke tıklayınız.
  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basarak E-Devlet araç ceza sorgulama sayfasına sırasıyla TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle giriş yapınız.
  • E-Devlet araç ceza sorgulama sistemine girdikten sonra araç plakasını ve vergi numarasını veya TC kimlik numaranızı girerek aracın ceza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Araç Ceza Sorgulama Sayfasına Yönlendirilmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.