E-DEVLET ASKERLİK DURUMU BELGESİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET ASKERLİK DURUMU BELGESİ

E-DEVLET ASKERLİK DURUMU BELGESİ

Milli Savunma Bakanlığı ortaklığıyla artık vatandaşlarımız uzun kuyruklar beklemeden E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet askerlik durumu belgesi alabilir hale gelmiştir. Kamu kurumlarında askerlik durumunuzla ilgili E-Devlet sisteminden aldığınız belge çıktısını kullanabilirsiniz. Özellikle yeni bir işe başlarken askerlik durumunuz hakkında bilgi istenmektedir. E-Devlet askerlik durumu belgesi teslim edilen kurumlar tarafından “Askerlik Durum Belgesi Doğrulama Hizmeti” kullanarak teyit etme işlemini TC kimlik numaranız ve barkod numarası eşleştirilerek yapılmaktadır. E-Devlet askerlik durumu belgesi lisansüstü eğitim yapmak için üniversitelere, askerlik durumu geldiğinde kişilere gibi pek çok durumda verilir. E-Devlet sistemi üzerinden her işlemde olduğu gibi bu işlemde de E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet askerlik durumu belgesi için gereken E-Devlet şifresine PTT şubelerine nüfus cüzdanınızla gidip başvurarak 2 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamında belgenin nasıl alınacağıyla ilgili detaylı bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Askerlik Durumu Belgesi Nasıl Alınır?

E-Devlet askerlik durumu belgesi almak için E-Devlet şifresini temin ettikten sonra yapmanız gerekenler yazının sonunda vereceğimiz linke tıklamak ve adımları uygulamaktır.

  • Linke tıkladıktan sonra açılan “Askerlik Durumu Belgesi Sorgulama” sayfasından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Ardından bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

E-Devlet Askerlik Durumu Belgesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.