E-DEVLET BORÇ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızı okuyarak E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Oldukça basit ve hızlı bir şekilde bu işlemin nasıl yapıldığını siz değerli okurlarımıza anlattık. Peki bu borç sorgulama nedir ve niçin yapılır ? E-Devlet borç sorgulama aynı zamanda BAĞ-KUR borç sorgulama olarak da bilinir. BAĞ-KUR’ a bağlı kişiler her ay düzenli olarak prim ödemek zorundadırlar. Ödenmesi gereken bu borçların gecikmesi veya ödenmemesi durumunda borç oluşur. İşte eğer sizlerde borçlanmak istemiyorsanız size ait olan bu primlerinizi zamanında ve miktarında ödemelisiniz. E-Devlet borç sorgulama işlemini yaparak da bu borcunuzu ne zaman ödeyeceğinizi ve bu borcunuzun miktarını öğrenebilirsiniz. Şimdi bu işlem nasıl yapılır bakalım. E-Devlet borç sorgulama yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden işlem yapacaksak bizlere bir E-Devlet şifresi gereklidir. Bu şifremizi hemen em yakındaki PTT şubelerine gidip 2 lira ödeyerek alabilirsiniz. Bu şifrenizi kaybetmeniz haline ise yine PTT şubelerinden 4 TL karşılığında ufak bir miktar ödeyerek alabiliyorsunuz.

  • E-Devlet şifremizi edindikten sonra ise E-Devlet borç sorgulama işlemi için yapmamız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaktır.
  • Daha sonra ise ilk olarak TC kimlik numaramızı ve E-Devlet şifremizi yazıyoruz.
  • Daha sonra bilgilerimizi kontrol edip “sisteme giriş yap ” yazan butona tıklıyoruz ve böylece E-Devlet borç sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.