E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI

E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Bu yazımızda sizlere E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınıza nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınıza internet üzerinden yapacak olduğunuz birkaç işlem sonrasında kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları E-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilir ve çıktılarına ulaşabilirsiniz. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları 2 farklı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlardan biri E-Devlet şifreniz ile yapacak olduğunuz işlemdir. Bir diğeri ise mobil imza uygulamasıyla yapacak olduğunuz işlemdir.

  • E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenmek için E-Devlet şifresiyle işleminizi yapmanız için ilk olarak E-Devlet şifrenizi öğrenmeniz için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. E-devlet şifreniz için PTT şubelerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlem için yalnızca kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. E-Devlet şifrenizi öğrenmek için ayrıca 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Gerçekleştirdiğiniz tüm bu işlemlerden sonra şifrenizi edinebilirsiniz.
  • E-Devlet ehliyet sınav sonuçları öğrenme işleminizi mobil imzanız ile gerçekleştirmeniz için ilk olarak bağlı olduğunuz GSM operatörünüze başvuru yapmanız gerekmektedir. Mobil imzayı yalnızca Avea ve Turkcell operatör şirketleri desteklemektedir.

E-Devlet Ehliyet Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

E-Devlet şifresi ile E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açlışan E-Devlet sistemi üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız. Ardından, TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. ‘Sisteme Giriş Yap’ butonunu tıklayınız. Tüm bu işlemlerinizden sonra E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenebilir, çıktısını da alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem olan mobil imzanız ile EDevlet ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklayınız. Çıkan ekran üzerinden ilk olarak kimlik doğrulama işleminizi yapın ve sonrasında mobil imzanızla işlem yapabilmeniz için ilgili butona tıklayınız. Sonrasında TC kimlik numaranızı ve 10 haneli cep telefon numaranızı sistemde sizden istenilen yerlere giriniz. Son olarak ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuyla birlikte E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Ehliyet Sınav Sonuçlarınızı Öğrenebilmeniz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.