E-DEVLET EHLİYET SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET EHLİYET SORGULAMA

E-DEVLET EHLİYET SORGULAMA

E-Devletin bizlere sunduğu en güze imkanlardan birisi de E-Devlet ehliyet sorgulama işlemidir. E-Devlet ehliyet sorgulama işlemi için tek yapmamız gereken aşağıda sizlere vermiş olduğumuz adımları uygulamaktır. Bu sistem sayesinde ehliyet almak isteyen vatandaşlarımız kolayca ehliyet sorgulama işlemini yapabilir. Ayrıca her ehliyet sahibi vatandaşın sürücü belgeleri ile ilgili bilgilere ulaşabilmesi için sizlere sunulan en kolay yöntem E-Devlet ehliyet sorgulama konusunda sizlere anlattığımız bu yazımızdır. Şimdi bu işlemimizi nasıl yapacağımızı anlatalım.

E-Devlet Ehliyet Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet ehliyet sorgulama işlemi yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Çoğu E-Devlet işleminde olduğu gibi bu E-Devlet işleminde de bize bir E-Devlet şifresi lazımdır. Bu şifremizi en yakın PTT şubesine gidip alabiliriz. Bu E-Devlet şifresini eğer kaybederseniz yine PTT şubelerine gidip alabilirsiniz. E-Devlet şifresini almak için ise 2 lira ücret ödememiz gereklidir. Ayrıca güvenliğiniz için bu şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

  1. E-Devlet ehliyet sorgulama için ilk yapmanız gereken TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmaktır.
  2. Hemen ardından ise bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “sisteme giriş yap” butonuna tıklamaktır.
  3. E-Devlet ehliyet sorgulama için sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada sürücü belge numaranızı ve sürücü belgenizi almış olduğunuz ili girerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Bu işlemin ardından ise E-Devlet ehliyet sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

E-Devlet Ehliyet Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.