E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Sigortalı olarak çalışmakta olan her vatandaşımız emekli olmayı istemektedir. Emekli olabilmek içinde yerine getirmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar belirli bir yaşı doldurmanız, prim ödemelerinizi yapmanız ve belirtilen prim gün sayısını doldurmanız gerekmektedir. Bu yükümlülükleri yerine getiren her birey emekli olabilmektedir. Emekli olduktan sonra ise vatandaşlarımızın en merak ettiği konuların başında emekli maaş miktarlarının ne kadar olacağı gelmektedir. Emekli maaşı sorgulama işleminizi ise internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler ile E-Devlet emekli maaşı sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet emekli maaşı sorgulama işleminizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanız gerekmektedir.

E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz tüm işlemleriniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz için  herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizle birlikte yapacak olduğunuz başvuru sayesinde E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edinme işleminizden sonra E-Devlet emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet emekli maaşı sorgulama için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. SSK’ya bağlı iseniz 4A, BAĞ-KUR’lu iseniz 4B, Emekli Sandığına bağlı iseniz 4C seçeneklerine tıklamanız gerekmektedir. Bağlı olduğunuz kuruma göre yapmış olduğunuz tıklamadan sonra E-Devlet emekli maaşı sorgulama için;

  • İlk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklamalısınız.
  • Değişen ekran ile birlikte, sayfaya TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız. Bunlardan sonra E-Devlet emekli maaşı sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

4A E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

4B E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

4C E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.