E-DEVLET EMEKLİLİK HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET EMEKLİLİK HESAPLAMA

E-DEVLET EMEKLİLİK HESAPLAMA

Emeklilik birçok kişi için büyük önem taşıyan bir konudur. Özellikle Türkiye şartlarına bakıldığı zaman emeklilik daha büyük bir önem taşıyan konu haline geliyor. Sigortalı olarak çalışan kişilerin emekli olabilmeleri için bazı emeklilik şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Prim gün sayısını doldurmak ve belirli yaş şartını doldurmak emekli olabilmek için gereken bazı şartlardır. Bu şartlar yerine getirildiği takdirde bireylerin emeklilik şansı oluyor. Bunların yanı sıra ise emeklilik ile ilgili diğer önemli bir konuda E-Devlet emeklilik hesaplama işlemi nasıl yapılır? Bizde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bunu kısa ve özgün bir biçimde anlattık. E Devlet emeklilik hesaplama işlemi internet üzerinden yapılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde E-Devlet emeklilik hesaplama işlemi çok rahat yapılabiliyor.

E-Devlet Emeklilik Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • E-devlet emeklilik hesaplama yapabilmek için ilk olarak bizlere bir E-Devlet şifresi lazım. Bu şifreyi ise PTT şubelerinden 2 TL
  • Bu şifreyi edindikten sonra artık E-Devlet emeklilik hesaplama işlemini yapabiliriz.
  • Bunun için sizlere yazımızın hemen altında verdiğimiz bağlantı adresinden E-Devlet emeklilik hesaplama sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Sayfaya ulaştıktan sonra ise kimliğimizi doğrulamak için kimliğimi doğrula kısmına tıklıyoruz. Daha sonra ise TC kimlik numaramızı yazıp altına ise E-Devlet şifremizi yazdıktan sonra bilgileri kontrol edip “sisteme giriş yap” tıklıyoruz. Böylece E-Devlet emeklilik hesaplama işlemimizi yapıyoruz.

E-Devlet Emeklilik Hesaplama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.