E-DEVLET EMEKLİLİK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET EMEKLİLİK SORGULAMA

E-DEVLET EMEKLİLİK SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan vatandaşlar yaşlılığında kendini garanti altına almak için emekli olmak ister. Tabiki bunun için emekliliğin şartlarından olan belirli yaşı, belirli günü doldurma ve primlerini düzenli olarak yatırma şartlarını yerine getirmelidirler. Bu şartları yerine getiren kişiler emekli olmaya hak kazanırlar. Emekli olmaya hak kazandıkları zaman ise emeklilik ile bu bilgileri öğrenmek isterler. İşte bu devrede E-Devlet emeklilik sorgulama devreye girer. E-Devlet emeklilik sorgulama sistemi sayesinde emeklilik hakkında merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet emeklilik sorgulama işleminizi yapmak için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyarsınız. E-Devlet şifresi almak için yapacak olduğunuz şeyler oldukça kolay ve pratik şeylerdir. Herhangi bir PTT şubesine gidip başvuru yapmanız dahilinde ödeyeceğiniz işlem ücreti sonunda şifreye sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra ise aşağıda sizlere vermiş olduğumuz E-Devlet emeklilik sorgulama bağlantı adresine tıklayınız. E-Devlet emeklilik sorgulama bağlantı adresine tıkladıktan sonra yapmanız gereken işlemler çok basittir , bu işlemleri ise sizlere ayrıntısı ile anlatıyoruz.

  • Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıkladıktan sonra normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim uygulaması açılacaktır.
  • Açılan bu sayfada ilk yapmanız gereken işlem kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklamaktır.
  • Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son olarak ise sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman E-Devlet emeklilik sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.