E-DEVLET GİRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET GİRİŞ

E-DEVLET GİRİŞ

Gelişen teknoloji ve internet kullanımı sayesinde artık tüm işlerimizi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Devlet kurumlarının tek bir online site üzerinde toplanmasıyla birlikte kamudaki işlerimizi de merkezlere gidip sıra beklememize gerek kalmadan ayrıca zamandan da tasarruf ederek internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmekteyiz. E-Devlet sistemi sayesinde tüm sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. İşlemlerinizi yapabilmeniz için E-Devlet girişinizi yapmanız gerekmektedir. E Devlet girişinizi 4 farklı şekilde yapabilmektesiniz. Bu yazımızda sizlere E-Devlet girişinizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle E-Devlet Girişini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet şifresiyle E-Devlet giriş yapabilmeniz için ilk olarak şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. Şifrenizi herhangi PTT şubesine yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifresi başvurusu için yalnızca kimlik bilgilerinizin olması yeterlidir. Bu işlem için 2 TL ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra EDevlet giriş işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her bireyin kedine ait bir  E-Devlet şifresi bulunmaktadır. Başkalarının sizin adınıza işlem yapmasını engellemek için şifrenizi korumanız gerekmektedir.

  • İlk olarak yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılan sayfa üzerinden ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonunu tıklayınız.
  • TC kimlik numaranızı ve  E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuyla birlikte  E-Devlet giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil İmza ile E-Devlet Girişini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet girişinizi yapabileceğiniz bir başka yöntemde mobil imza ile E Devlet girişi yapmaktır. Bu işleminizi için sahip olduğunuz GSM şirketinizden mobil imza uygulamasını etkinleştirmeniz gerekmektedir. E-Devlet girişinizi mobil imza ile yaptığınızda GSM şirketleri sizden yıllık bir ücret talep etmektedir. Bu ücret operatörlere göre değişiklik gösterdiği için bağlı olduğunuz GSM şirketin müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

  • EDevlet girişinizi yapabilmeniz için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.
  • Sayfa üzerinden sizden istenilen bilgileri girerek mobil imza ile E-Devlet girişinizi yapabilirsiniz.

Elektronik İmza ile E-Devlet Girişini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet girişinizi yapabilmeniz için elektronik imzanızı özel olan şirketlerinizden almalısınız. Elektronik imza sadece özel şirketlerin sunmuş olduğu bir hizmettir. Yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklayarak elektronik imzanız ile E Devlet girişinizi yapabilirsiniz.

T.C Kimlik Kartı ile E-Devlet Girişini Nasıl Yapabilirim?

TC kimlik kartınız ile E-Devlet girişinizi yapabileceğiniz uygulama henüz işleme girmemiştir. Bu konuyla alakalı daha ayrıntılı bilgiyi türkiye.gov adresinden alabilirsiniz. Diğer adı E-Kimlik olan bu uygulama ile birlikte devlet kurumlarına ait işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanı olarakta E-kimliğinizi kullanabiliyor olacaksınız. TC kimlik kartı ile EDevlet girişinizi yapabilmeniz için bilgisayarınıza bazı programları yüklemeniz gerekmektedir.

E-Devlet Girişi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.