E-DEVLET IMEI KAYIT | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET IMEI KAYIT

E-DEVLET IMEI KAYIT

Ülkemizdeki telefon fiyatlarının yüksek olması, yurtdışından satın alınan telefonların maliyetinin çok daha az bir meblaya gelmesi sebebiyle yurtdışı telefonlarına olan talep olağandır. Fakat bu telefonlar 60 gün için kayıt edilmelidir yoksa kaçak statüsünde değerlendireceklerdir ve 60 günün ardından kapatacaklardır. Hayatımızı kolaylaştıran E-Devlet uygulamalarından biri olan E-Devlet IMEI kayıt hizmeti bizlere yurtdışından getirilen telefonların kayıt edilmesini ve yasal bir biçimde kullanılmasını sağlamaktadır.

E-Devlet IMEI Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet IMEI kayıt işlemini yapmak için ilk gereken E-Devlet şifresidir. Bu şifre tamamen kişisel olmaktadır. Bununla birlikte sadece sizin tarafınızdan herhangi bir PTT şubesinden nüfus cüzdanıyla birlikte 2 TL karşılığında temin edilebilmektedir. E-Devlet şifresini aldıktan sonra yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.

  • E-Devlet IMEI kayıt işleminin 119.50 TL gibi bir bedeli vardır ve bu bedelin anlaşmalı bankalara ya da SGK’ya yatırılması gerekmektedir. Bu ücret yatırılması sırasında kayıt edilecek telefonun IMEI numarası gerekmektedir.
  • Ardından E-Devlet IMEI kayıt işlemi yapmak için aşağıda verilecek linke tıklanarak belirtilen yerlere TC kimlik no’su ve E-Devlet şifresi girilip kimlik doğrulama işlemi yapılacaktır.
  • Kimlik doğrulama işlemi tamamlanıp sisteme giriş yapıldıktan sonra E-Devlet IMEI kayıt işlemini telefonunuzun IMEI numarasını ve pasaport numaranızı kullanarak başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet IMEI Kayıt İşlemi İçin Lütfen Tıklayınız!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.