E-DEVLET IMEI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET IMEI SORGULAMA

E-DEVLET IMEI SORGULAMA

Ülkemizde satılan telefonların ücretlerinin yurtdışında satılan telefonlara göre çok daha pahalı olması sebebiyle yurtdışından gelen vatandaşlarımızın telefon satın alıp dönmeleri gayet doğal bir davranıştır. Fakat yurtdışından gelen telefonların pasaporta kayıt edilmemesi durumunda kaçak olarak adlandırılıp kapatılacağı da göz ardı edilmemelidir. Daha önce 30 gün olan kayıt süresi geçen yaz 60 güne çıkarılarak telefonların rahat bir şekilde kaydedilmesine olanak sağlanılmıştır. Ayrıca yurtdışından gelen telefonların kaçak mı ya da kayıtlı mı olup olmadığını E-Devlet sisteminin sağladığı bir kolaylık olan E-Devlet IMEI sorgulama uygulamasıyla kolaylıkla yapılabilmektedir.

E-Devlet IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet IMEI sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak telefonunuzun IMEI numarasını bulmanız gerekmektedir. IMEI numaranızı 2 farkı yolla bulabilirsiniz

  • Telefonunuzdan “*#06#” yi tuşlayarak IMEI numaranızı bulabilirsiniz.
  • Ayrıca telefonunuzun kapağını açıp bataryanın altında yer alan IMEI numarasını da kullanabilirsiniz.

Ardından aşağıda verilen linke tıklayıp E-Devlet IMEI sorgulama sayfasına girdikten sonra IMEI numaranızı belirtilen yere yazınız. E-Devlet IMEI sorgulama işlemini yaptıktan sonra telefonunuzun kaçak ya da kayıtlı olduğunu karşınıza çıkacak olan sayfada görebilirsiniz.

E-Devlet IMEI Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.