E-DEVLET KAPISI GİRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Teknoloji çağının getirdiği kolaylıklardan biri de E-Devlet hizmetleridir. Daha önce resmi işlemlerimizi yapmak için onca sırayı bekler çokça zaman kaybederdik. Fakat E-Devlet uygulamasına geçildikten sonra birçok prosedürü sanal ortamda çok daha kısa sürelerde kolayca halledebilme imkanı bulduk. Bu yazıda sizlere E-Devlet kapısı giriş hakkında bilgi vereceğim. E-Devlet kapısı giriş temel olarak bir kimlik doğrulama işlemidir. Bu doğrulama için birden çok seçeneğin sıralanması işimizi daha da kolaylaştırmaktadır. Aşağıda yazacağım maddeler altında bu farklı seçeneklerdeki kimlik doğrulama işlemlerini aktaracağım.

E-Devlet Kapısı Giriş İşlemleri Nelerdir ?

En altta vereceğim linke tıklayarak E-Devlet kapısı girişe yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini kullanarak kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirip E-Devlet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  • E-Devlet kapısı giriş için ilk seçenek E-Devlet şifresi ile giriş yapmadır. Bunun için kişiye özel bir şifre temini ile herkesin ulaşamayacağı bir güvenlik önlemi alınmıştır. Bu şifreyi sadece işlemi gerçekleştirecek kişi kendi nüfus cüzdanıyla birlikte 2 tl karşılığında en yakın PTT şubesinden alabilir. Şifre alındıktan sonra unutulmaması için bir yere not edilmelidir.
  • Diğer bir seçenek ise mobil imza girişidir. Belirli bir ücret karşılığında cep telefonu operatörünüzle yapılan bir anlaşma karşılığında mobil imza talep edebilir ve bunu E-Devlet kapısı giriş için kullanabilirsiniz.
  • Elektronik imza ile giriş E-Devlet kapısı giriş işlemi için 3. seçeneğiniz olarak karşınıza çıkacaktır. Bu hizmet belirli bir ücret karşılığında özel şirketler tarafından sağlanmaktadır.

E-Devlet Kapısı Giriş İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.