E-DEVLET KAPISI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET KAPISI

E-DEVLET KAPISI

Gelişen teknoloji ile birlikte artık vatandaşlarımız tüm işlemlerini internet üzerinden yapmaktadır. Devletin vatandaşlarımıza sunmuş olduğu E-Devlet kapısı uygulaması ile devlet kurumlarıyla olan tüm işlemlerinizi zaman kaybetmeden dakikalar içerisinde internet üzerinden yapabilmektesiniz. E Devlet kapısı ile merkezlere gidip kuyruklarda bekleme durumundan da kurtulmuş olmaktayız. Bu yazımızda ise sizlere E-Devlet kapısı ile işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Kapısı Girişini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet kapısı girişi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu 4 yolla nasıl işlem yapabileceğinizin bilgisine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle E-Devlet Kapısına Giriş İşlemi

E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz işlem için E-Devlet şifresi edinme işleminizi yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresinizi herhangi vir PTT şubesine giderek, kimlik bilgilerinizle başvuruda bulunarak öğrenebilirsiniz. İşlem maliyeti olarak 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizini kişisel güvenliğiniz açısından kimseyle paylaşmamanızı tavsiye ederiz. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra E-Devlet kapısı giriş işleminiz için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinizden sonra EDevlet kapısı girişinizi yapabilirsiniz.

Mobil İmza İle E-Devlet Kapısına Giriş İşlemi

Mobil imzanız ile E-Devlet kapısı giriş işleminiz için bağlı olduğunuz GSM operatörüzün mobil imza uygulamasını kullanıyor olmanız gerekmektedir. E Devlet kapısı girişi mobil imza uygulaması için GSM operatörünüze yıllık bir ödeme yapmanız gerekmektedir. GSM operatörlerinin bu uygulama hakkında farklı fiyatlandırmaları olduğu için en iyi bilgiyi müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu işlemlerinizden sonra yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. ‘mobil imza’ kısmından E-Devlet kapısı giriş işlemizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik İmza İle E-Devlet Kapısına Giriş İşlemi

Elektronik imza, özel şirketler tarafından bizlere verilen bir hizmettir. Elektronik imzanızı şirketinizden edinmelisiniz. Elektronik imza ile EDevlet kapısı giriş işleminizi yapabilmeniz için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. ‘Elektronik imza’ bölümünden E-Devlet kapısı giriş işleminizi yapabilirsiniz.

TC Kimlik Kartı İle E-Devlet Kapısına Giriş İşlemi

Henüz uygulanmaya başlanmayan TC kimlik kartı ile E-Devlet kapısı giriş işlemi için daha ayrıntılı bilgileri türkiye.gov adresinden edinebilirsiniz. TC kimlik kartı yani diğer bir adıyla E-Kimlik sizin internet üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerinizde nüfus cüzdanınız olarak geçmektedir. Ayrıca bu uygulama ile EDevlet kapısı girişinizi yapabilmeniz için bilgisayarınıza bazı programlar yüklemeniz gerekmektedir.

E-Devlet Kapısı Giriş İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.