E-DEVLET MOBİL İMZA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET MOBİL İMZA

E-DEVLET MOBİL İMZA

E-Devlet sistemi ile kamu üzerinden yapmanız gereken bir çok işlemi çok kolay , hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için dört farklı şekildeki uygulamadan bir tanesini kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemindeki bu uygulamalar E-Devlet şifresi, E-Devlet mobil imza, E-Devlet elektronik imza ve E-Devlet T.C. kimlik kartıdır. Bizlerde yazımızda E-Devlet mobil imza uygulaması ile E-Devlet sitesi üzerinden işlemlerinizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Mobil İmza Uygulaması

E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için mobil imza uygulamasını kullanabilirsiniz. E-Devlet mobil imza uygulamasını kullanabilmeniz için bağlı olduğunuz GSM şirketine giderek mobil imza özelliğini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Ancak şunu da bilmeniz gerekmektedir ki GSM şirketleri mobil imza uygulaması ile E-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz işlemler için sizlerden yıllık üyelik ücreti istenecektir. Bağlı olduğunuz GSM şirketinin müşteri hizmetleriyle görüşerek yıllık E-Devlet mobil imza ücretinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca mobil imza özelliğini kullanabilmek için Turkcell ya da Avea operatörlerinden bir tanesini kullanıyor olmanız gerekmektedir. E-Devlet mobil imza uygulamasını aktif hale getirdikten sonra E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi sizlere anlatacağız.

  • Öncelikle yapmanız gereken işlem aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.
  • Aşağıda sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıkladıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi sayfası açılacaktır.
  • Bu sayfada ilk olarak yapmanız gereken işlem T.C. kimlik numaranızı yazmanızdır.
  • Ardından GSM numaranızı seçiniz.
  • Son olarak ise GSM operatörünüzü seçip ilerle butonuna tıklayınız.
  • Saymış olduğumuz işlemleri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra E-Devlet mobil imza uygulamasını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

E-Devlet Mobil İmza Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.