E-DEVLET MUHTAÇ ASKER AİLESİ BAŞVURUSU | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET MUHTAÇ ASKER AİLESİ BAŞVURUSU

E-DEVLET MUHTAÇ ASKER AİLESİ BAŞVURUSU

E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işlemini eşi, çocuğu ya da askere giden kişinin ailesi yapabilir. Yani birinci dereceden akrabalık derecesinin asker ile olması gerekmektedir. İşlem için başvuranların askere giden kişi ile geçimini sağlıyor olması gerekmektedir. E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işlemi için uzun kuyruklar beklemekte ya da yığınlarca evrak ile uğramaktan E-Devlet sistemini seçerek  kurtulabilirsiniz. Bu sistem sayesinde E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işleminizi artık internet halledebilirsiniz. Bunun için tek gereken şey E-Devlet şifresidir. Sisteme giriş yaparken bu şifreye ihtiyaç duyarsınız. E-Devlet şifresine PTT şubelerinden nüfus cüzdanıyla başvurduğunuz taktirde erişebilirsiniz. E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işlemi nasıl gerçekleştirilir yazımızın devamında anlatacağız.

E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işlemi için ilk olarak aşağıda vereceğimiz linke tıklayınız ve adımları uygulayınız.

  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Kimliğinizi doğrulamak için sizden istenen TC kimlik numaranızı ve PTT şubesinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • İşleminizin doğru ilerleyebilmesi için bilgilerinizi kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu şekilde E-Devlet muhtaç asker ailesi başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.