E-DEVLET PASAPORT KAYDI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET PASAPORT KAYDI

E-DEVLET PASAPORT KAYDI

Bu yazımızda sizlere E-Devlet pasaport kaydı işlemleriniz hakkında bilgiler vereceğiz. Yurtdışından almış olduğunuz cihazlarınızı ülkemizde kullanabilmeniz için BTK’ ya kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yazımızın devamında sizlere anlatacak olduğumuz şekilde de yapabilirsiniz. Kayıt yaptırmadığınız cihazlarınız ise 2 saat veya 2 gün arasında bloke olmaktadır. E-Devlet pasaport kaydı yapabilmeniz için ise IMEI No (Yurtdışından gelmiş olan cihazın IMEI numarası) ihtiyacınız vardır. Buna ek olarak cihazın harcını da yatırmanız gerekmektedir. (115 TL) E-Devlet pasaport kaydı işleminiz için pasaportunuzun 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmış olması gerekmektedir. E-Devlet pasaport kaydı işleminiz için son olarak da E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır.

E-Devlet pasaport kaydı için E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek öğrenebilirsiniz. Yapılacak olan başvuru için kimlik bilgilerinizin yanı sıra işlem maliyeti kapsamında 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Güvenliğiniz açısından şifrenizi kimseyle paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Cihazınızın E-Devlet pasaport kaydı harcını ise anlaşmalı olan bankalardan yatırabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar; Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Asya Katılım Bankası, Anadolu Bankası, Aktif Yatırım Bankası, Alternatif Bank, Finansbank, Albaraka Türk, Tekstil Bank, Türk Ekonomi Bankası, Turkishbank, Turkland Bank, Denizbank. İNG Bank, Türkiye Finans, HSBC, Şekerbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası’dır.

E-Devlet Pasaport Kaydı İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet pasaport kaydı işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.

  • Sayfa üzerinden öncelikle ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.
  • Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasındaki sayfada karşınıza çıkan duyuruları dikkatlice okuyunuz. Okuduktan sonra ‘Devam’ butonuna tıklayınız.
  • Bu aşamadan sonra eğer ülkeye 30 gündür giriş yapmadıysanız sistem size işlem yapmanıza izin vermeyecektir. E-Devlet pasaport kaydı işleminizi yapabilmeniz için 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Ardında sayfada bulunan ilgili formu doldurmanız gerekmektedir.
  • E-Devlet pasaport kaydı işleminizi tamamladıktan sonra cihazınız 12 saat içerisinde aktif olacaktır.

E-Devlet Pasaport Kaydı İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.