E-DEVLET SABIKA KAYDI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-DEVLET SABIKA KAYDI

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte önceden yalnızca adliyelerde yapabildiğimiz sabıka kaydı işlemini artık devletin bizlere dunmuş olduğu online imkanlar sayesinde dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmekteyiz. E-Devlet uygulamaları sayesinde yapacak olduğumuz bu işlem sayesinde işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Bu uygulamalardan biri ise E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemidir. Bu yazımızda ise sizlere E-Devlet sabıka kaydı işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işleminiz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi öğrenmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru sonrasında öğrenebilirsiniz. Başvurunuz için yalnızca kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti yeterli olacaktır. E-devlet şifrenizi kendi güvenliğiniz açısından kimseyle paylaşmayınız. E-Devlet şifrenizi kaybetmeniz veya unutmanız gibi sorunlar sonrasında ise PTT şubelerine yapacak olduğunuz bir başvuru ile tekrardan öğrenebilirsiniz. Ancak 2. şifre öğrenimi için 4 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız. Ardından TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Ve son olarak ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayarak E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.