E-DEVLET ŞİFRESİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET ŞİFRESİ

E-DEVLET ŞİFRESİ

Günümüzde pek çok işlem de kolaylık sağlayan internet sayesinde SGK’nın sorgulama işlemlerinde de kolaylık sağlamaktadır. Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK ile ilgili pek çok sorgulama işlemin de E-Devlet sistemi yardımınıza yetişmektedir. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere E-Devlet şifresi ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer hala E-Devlet şifreniz yoksa yazımızın bu kısmında sizlere nasıl E-Devlet şifresi alabileceğinizi anlatacağız. Edevlet şifresi alabilmeniz için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Burada bulunan görevli kişilere E-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtmelisiniz. Nüfus cüzdanınızı vererek işlemi başlatmalısınız. Bu işlemin ücreti olarak 2 TL ödedikten sonra ise görevli olan kişi size bir zarf içerisinde sadece size ait olan E Devlet şifresini verecektir. Sizlere tavsiyemiz E-Devlet şifrenizi kimseyle paylaşmamanızdır.

E-Devlet Şifresi Unuttum Nasıl Alabilirim?

E-Devlet şifresi aldıktan sonra E-Devlet şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi unuttuysanız ve bu konu ile ilgili ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın bu kısmı sizinle ilgili kısımları içermektedir. E-Devlet şifresi yenileme işlemi için 2 farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki PTT şubesine giderek 2TL karşılığında yeni bir E-Devlet şifresi almaktır. İkinci yolda ise sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu yolu kullanabilmeniz için sisteme ilk girişiniz de iletişim bilgilerinizi doğrulamış olmanız gerekmektedir. Eğer iletişim bilgilerinizi doğruladı iseniz E-Devlet şifresi yenileme işlemi için aşağıda yazacağımız adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “E-Devlet Şifremi Unuttum” butonuna basmalısınız.
  • Sistem sizi 7 sayfadan oluşan form sayfasına yönlendirecektir.
  • E-Devlet şifrenizin çalındığını düşünmüyor sadece unuttuğunuzu düşünüyorsanız “Şifremi Hatırlamıyorum” seçeneğine tıklayarak “Devam Et” butonuna tıklamalısınız.
  • İkinci sayfada bulunan kutucuklara kimlik bilgilerinizi girerek “Devam Et” butonuna basınız.
  • E-Devlet şifresi unuttum diyorsanız, E-Devlet sistemi güvenlik açısından sizden daha geniş kapsamlı bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz doğru şekilde giriniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
  • Formda kalan sayfaları size uygun bir şekilde doldurarak 7 sayfanın hepsini doldurmalısınız.
  • Son sayfada sizden yeni bir E Devlet şifresi istenecek 8 karakterden oluşması gereken E-Devlet şifresini yazdıktan sonra yeni EDevlet şifresi alma işleminiz bitirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Unuttum İçin TIKLAYINIZ!



Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.