E-DEVLET SİSTEME GRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ

E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet kullanımı da gittikçe artmaktadır. Kişiler bu sayede birçok işlemini internet üzerinden yapabilmektedir. İnternet üzerinden E-Devlet sistemi sayesinde kamu ile ilgili birçok işleminizi gerçekleştirebilir ve birçok bilgi edinebilirsiniz. E-Devlet sistemi sayesinde internet üzerinden hiç vakit kaybetmeden , çok kolay ve çok basit bir şekilde işlemlerinizi yapmanız mümkündür. E-devlet sistemini kullanabilmek için ise E-Devlet sisteme giriş işlemini yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sisteme giriş işlemi oldukça basit ve birçok farklı şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir. Yazımızda E-Devlet sisteme giriş işlemini farklı şekillerde nasıl yapabilirsiniz anlatacağız.

E-Devlet Şifresi İle E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir E-Devlet şifresi edinerek E-Devlet sisteme giriş işleminizi yapmanız mümkündür. E-Devlet şifresi almak ise çok kolay ve zaman harcamayan bir sistemdir. Size en yakın bir PTT şubesine gidip 2 TL işlem ücreti vererek e-devlet şifresine sahip olmanız mümkündür. Ancak dikkatli olmanız gereken bir nokta var. E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden birçok işlem yapılabilir. Bu neden ile E-Devlet şifrenizi hiç kimse ile paylaşmamalısınız.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra E-Devlet sisteme giriş işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bu bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi açılacaktır. Açılan bu sayfada ilk olarak yapmanız gereken işlem Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı girmenizdir. Daha sonra e-devlet şifrenizi giriniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ise E-Devlet sisteme giriş işleminizi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

Mobil İmza İle E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteme giriş işlemlerinizi gerçekleştirmek için mobil imza özelliğini de kullanabilirsiniz. Mobil imza özelliğini gerçekleştirebilmeniz için GSM şirketlerinden mobil imza özelliğini aktif hale getirmesini istemeniz gerekmektedir. Ancak GSM şirketleri mobil imza özelliği ile E-Devlet sisteme giriş işlemi için sizlerden yıllık olarak bir miktar ücret talep etmektedirler. GSM şirketlerinin ne kadar ücret talep ettiklerini öğrenmek için ise sahibi olduğunuz hattın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu şekilde bir mobil imzaya sahip olduktan sonra mobil imza ile E-Devlet sisteme giriş işlemi yapmak oldukça basittir.

Mobil imza ile E-Devlet sisteme giriş işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra mobil imza seçeneğine tıklayınız. Sonra T.C. kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra GSM numaranızı seçiniz. Ardından GSM operatörünüzü seçiniz. Son olarak ise ilerle butonuna tıklayarak işleminizi devam ettiriniz.

Elektronik İmza İle E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

Elektronik imza özelliği özel şirketler tarafından kişilere sunulmuş bir özelliktir. Elektronik imza özelliği sayesinde E-Devlet sisteme giriş işlemini yapmak için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra elektronik imza özelliğini seçip E-Devlet sisteme giriş işleminizi yapabilirsiniz.

T.C. Kimlik Kartı İle E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

T.C. kimlik kartınız ile E-Devlet sisteme giriş işleminizi yapabilmeniz için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik kartı seçeneğine tıklayınız ve e-devlet sistemine giriş işleminizi yapınız. Ancak T.C. kimlik kartı ile E-Devlet sisteme giriş işlemini yapmak için bilgisayarınızda bazı programların kurulu olması gerekmektedir.

E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.