E-DEVLET SRC SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-Devlet üzerinden yapabildiğimiz işlemlerimizden biri de E-Devlet SRC sorgulama işlemidir. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Bu sistem ile ayrıca birçok sorgu ve araştırma işlemlerimizi yapabiliriz. E-Devlet sisteminin bizlere sunduğu diğer bir avantajda tek bir şifre ile oturduğumuz yerden, yorulmadan birçok işlemimizi yapabiliriz. Ayrıca eskisi kamu kurumlarına gidip çok fazla sıra bekleme derdinden de kurtulmuş olduk. Şimdi E-Devlet SRC sorgulama işlemini nasıl yaparız anlatalım.

E-Devlet SRC Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet SRC sorgulama işlemini yapmak için öncelikle yapmamız gereken bir E-Devlet şifresidir. Bu şifremizi ise PTT şubelerinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Kaybetmeniz durumunda ise yine PTT şubelerinden 4 lira ödeyerek alabilirisiniz. Ayrıca bu şifre ile çoğu E-Devlet işleminizi halledebilirsiniz. Bu şifremizi aldıktan sonra ise yapmamız gereken adımlar şu şekildedir.

  • İlk olarak yapmamız gereken TC kimlik numaramızı ardından ise yapmamız gereken E-Devlet şifremizi yazmaktır. Bilgilerimizi kontrol ettikten sonra ise “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz ve böylece E-Devlet SRC sorgulama işlemini yapmış oluyoruz.

E-Devlet SRC sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.