E-DEVLET TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

E-DEVLET TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

Tapu kelimesi güven anlamına gelmektedir. Bizim bildiğimiz anlamıyla ise herhangi bir malın belge üzerinde kime ait olduğunu gösteren bir belgedir. Ayrıca tapu bilgileriyle birlikte bir yerin yüzölçümünü, sahibini ve numarasını (pafta, ada ve parsel olarak) öğrenebilirsiniz. Peki tapu sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır ? Eskiden kamu kurumlarına gidip sıra bekleyerek ve zaman kaybederek bu işlemi yapabilirdik. Fakat E-Devlet sisteminin bir hizmeti olan E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işlemiyle bu bilgilere sanal ortam üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca çok kısa sürelerde yapılan bu işlem zamandan da tasarruf etmenize imkan tanır. E-Devlet tapu bilgileri sorgulama için neler yapmanız gerekeceğinden bahsetmek istiyorum.

E-Devlet tapu bilgileri sorgulama sistemi için bir kimlik doğrulama işlemi gerektirmektedir. Bu doğrulama da E-Devlet şifresi ile sağlanabilmektedir. E-Devlet şifresi E-Devlet işlemlerini gerçekleştirmek için bir tek şifre uygulamasıdır. Bu şifre kişiye özgüdür. Nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında kolayca temin edebilirsiniz. Unutulmaması açısından bir yere not etmekte fayda vardır.

E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir ?

  • E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işlemi için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • Açılan sayfada belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak E-Devlet tapu bilgileri sorgulama sistemine kolayca giriş yapabilir ve gerekli bilgilere bu bilgiler ışığında ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama İşlemini Gerçekleştirmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.