E-DEVLET TAPU SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET TAPU SORGULAMA

E-DEVLET TAPU SORGULAMA

Herhangi bir konut aldığımız zaman mutlaka tapuya gereksinim vardır. İşte bu yüzden günlük hayatımızda tapu ilgili durumlarımızı kontrol etmemizde yani sorgulamamızda fayda vardır. Peki E-Devlet tapu sorgulama işlemini anlattığımız bu yazımız da bu işlem nasıl yapılır ? Oldukça kolay olan E-Devlet tapu sorgulamasını yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki yapım şeklini okuyup gerekli bilgiler doğrultusunda yapılması gerekenleri yapmaktır. Bu yapılması gerekenleri yapmak ise siz değerli vatandaşlarımızın sadece birkaç dakikasını alacaktır. Şimdi E-Devlet tapu sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım.

E-Devlet Tapu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet tapu sorgulama yapabilmek için öncelikle aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise karşımıza 4 tane doğrulama şekli çıkacak bizim burada kullanacağımız doğrulama şekli ise E-Devlet şifresi kullanarak yapmaktır. Çünkü bu sistem hem hızlı hem de oldukça basittir .

Ancak E-Devlet tapu sorgulama yapabilmek için öncelikle bizlere bir E-Devlet şifresi gereklidir. Bu şifreyi ise PTT şubelerine gidip 2 lira gibi bir cüzi miktar ödeyerek alabiliriz. Bu şifremizi aldıktan sonra ise ilk yapacağımız işlem orada görmüş olduğumuz kutuya TC kimlik numaramızı yazıyoruz. Hemen altındaki yere de E-Devlet şifremizi yazıyoruz. Bilgilerimizi kontrol ettikten sonra ise  “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz. Böylece E-Devlet tapu sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz. Ayrıca son bir hatırlatmada güvenliğiniz için bu E-Devlet şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

E-Devlet Tapu Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.