E-DEVLET VELİ BİLGİLENDİRME | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

E-DEVLET VELİ BİLGİLENDİRME

E-DEVLET VELİ BİLGİLENDİRME

Günümüzdeki teknoloji gelişmişliği ve internet kullanımıyla birlikte artık tüm işlemlerimizi internet üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Devletin bize sunmuş olduğu imkanlar sayesinde kurumlara erişim sağlamamız daha da kolay bir hale gelmiştir. Kurumları kolay ulaşım sağlamanız için E-Devlet sisteminizi kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet sisteminden işlem yaparak kurumlarda kuyruklarda bekleme sorununuzda böylelikle son bulmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz bir işlemde E-Devlet veli bilgilendirme işlemidir. Velileri bilgilendirmek amacıyla kullanılan E-Devlet veli bilgilendirme işleminiz ile gerekli olan bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet veli bilgilendirme işleminizi yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresine sahipseniz işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifresi başvurusu için kimlik bilgilerinizi vermeniz ve 2 TL ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerinizden sonra E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

E-Devlet veli bilgilendirme işlemi için şifrenizi edindikten sonra ise neler yapacağınızı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

E-Devlet Veli Bilgilendirme Sistemini Nasıl Kullanabiliriz?

E-Devlet veli bilgilendirme sistemiyle sorgulama yapmak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle sayfa üzerinde ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.
  • Değişecek olan sayfa üzerinde TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son olarakta ‘Sisteme giriş yap’ butonuna tıklayınız.
  • Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerinizden sonra E-Devlet veli bilgilendirme sisteminde sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.