EMEKLİ SANDIĞI KAYIT SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI KAYIT SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI KAYIT SORGULAMA

Emekli olmak için çalışır ve bir süre belli bir miktarda prim yatırırız. Yatırdığımız primler oranında ise süre dolduğu zaman emekli olur ve emekli maaşı alırız. Emekli maaşınız hakkında bilgi sahibi olmak ve ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için online ortamdan E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Biz bu yazımızda sistemin size sunduğu işlemlerden sadece biri olan Emekli Sandığı kayıt sorgulama işlemini anlatacağız. E-Devlet sisteminin sunduğu imkanlardan biri olan Emekli Sandığı kayıt sorgulama işlemi ile birlikte işe giriş tarihinizi, ne zaman prim yatırmaya başladığınızı ve ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı kayıt sorgulama işlemini E-Devlet portalından gerçekleştirebilmek adına E-Devlet şifresine sahip olmalısınız. E-Devlet şifresi için PTT şubelerinden bir tanesine giderek başvuruda bulunmak istediğinizi iletmeniz gerekiyor. Daha sonra da 2 TL ücret ödeyerek, kapalı bir zarfın içinde şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra uygulamanız gereken ilk adım yazının sonundaki link sayfasına tıklamaktır. Daha sonra görseldeki sayfa karşınıza gelecek. Bu sayfada da ilk olarak yapacağınız işlem kimlik doğrulamasını gerçekleştirmek olacaktır.

aaaa

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde bulunan sayfa çıkacaktır. Resimde oklarla gösterilmiş olan yerlere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra yine aynı sayfada bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınız zaman E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile Emekli Sandığı kayıt sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Kayıt Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.