EMEKLİ SANDIĞI KESENEKLERİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI KESENEKLERİ

EMEKLİ SANDIĞI KESENEKLERİ

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu’ na bağlı olan kişilerin aylıklarında belirli oranlarda kesintiler yapılmaktadır. Emekli Sandığı’ na bağlı kişilerin de aylıklarından belirli miktarlarda kesintiler yapılmaktadır. SGK tarafından yapılan bu kesintiler kesenek olarak da bilinmektedir. Sigortalı kişiler maaşlarından yapılan bu kesintileri öğrenerek maaşlarını daha kolay hesaplayabilirler. Emekli Sandığı keseneklerinizi de internet üzerinden şifreli bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Emekli Sandığı keseneklerini E-Devlet üzerinden nasıl öğrenebilirsiniz bu konuyu anlatacağız.

Emekli Sandığı Kesenekleri Nasıl Öğrenilir ?

Emekli Sandığı kesenekleri E-Devlet üzerinden şifreli bir şekilde kolayca yapılabilmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın PTT şubelerinden herhangi bir tanesine nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurudan sonra 2 TL ödediğiniz takdirde E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra açılan sayfada kimlik doğrulamanızı gerçekleştiriniz. Ardından kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bunları da girdikten sonra sisteme girişinizi yapınız. Tüm bu işlemlerin ardından Emekli Sandığı keseneklerine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Kesenekleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. Enver ÖZTAŞ dedi ki:

  594242016 nolu emekliyim Ocak 2016 maaşımdan 550.50 tl kesinti gözüküyor.Oysa aralık maaşımdan 522.75 tl kesinti vardı bu farkın nereden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum. saygılarımla.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz, Enver Bey.

 2. SALİH AKDAĞ dedi ki:

  Memur (Öğretmen) emeklisiyim rahatsızlığım nedeniyle % 70 engelli raporu aldım, maaşımda nasıl bir değişiklik olacak, bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar teşekkür ederim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Salih Bey.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.