EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

Emekli Sandığı no sorgulama işleminiz ile internet üzerinden kuruma ait olan numaranızı öğrenebilirsiniz. Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminiz sizin için önemlidir. Çünkü bu numara ile birçok işlem yapmak zorunda kalacaksınız. Emekli Sandığı no sorgulama işleminizi internet üzerinden tek bir yöntem ile yapabilirsiniz. E-Devlet portalı sayesinde E-Devlet şifreniz ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminizi ve sigortanız ile ilgili pek çok işleminizi yapabildiğiniz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Fakat şifresiz bir biçimde kişisel bilgilerinizle yapacağınız E-SGM’nin kapatılması ile bundan sonra işlemlerimizi şifresiz olarak yapabilmemiz mümkün değildir. Bunun yerine E-Devlet resmi internet sitesini kullanarak şifreli olarak güvenli bir şekilde işlemlerimizi yapabilmekteyiz.

E-Devlet şifresi almak ve E-Devlet şifresiyle işlem yapabilmek için ikamet ettiğiniz yerde bulunan ya da herhangi bir yerde bulunan PTT şubesine gitmelisiniz. PTT şubesine gittiğinizde E-Devlet şifresi için başvuru yapmak istediğinizi belirtiniz. Ardından sizden istenen ve 2 TL olan işlem ücretinizi giriniz. Böylelikle E-Devlet şifresini alabileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı No Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet portalını kullanarak Emekli Sandığı no sorgulama işlemini yapabilmek adına yazı bitiminde sizlere sunulmuş olan 4C tescil kaydı linkine tıklamanız gerekiyor. Bu linke tıkladığınızda yapacağınız işlem aşağıda sizlere görsel olarak belirtilmiş olan işlemdir. Yani “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

aaaa

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde bulunan sayfada oklarla gösterilmiş olan yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak kimlik doğrulama işleminizi yapınız.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra son işlem olarak yine aynı resimde bulunan daire içine alınmış “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

dsada

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.