EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA

Emeklilik ile ilgili tüm detaylar, Emekli Sandığı ile ilgili merak ettiğiniz konuları ve Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemlerinizi yazımızdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Belki internet yoluyla birçok vatandaşımız bu işlemlerini nasıl yapacağını biliyor olabilir ancak bir o kadar da internet yoluyla bu işlemlerin nasıl yapıldığını bilmeyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bizler de bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bunu en özgün ve güvenilir bir şekilde anlatmak istedik. Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemini bu yazımızda E-Devlet üzerinden nasıl yapıldığını anlattık. Şimdi internet yoluyla bunu nasıl yapacağımıza bir bakalım.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden Emekli Sandığı sicil no sorgulamanızı gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifresi gerekiyor. E-Devlet şifresini internet üzerinden alabilme şansınız yok. Bu yüzden bir PTT şubesine giderek başvuru işleminde bulunmalısınız. Başvurudan sonra sizden 2 TL gibi bir cüzi bir ücret istenecek. Bu ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz.

Önceden alınmış bir E-Devlet şifreniz varsa veya yeni bir şifre aldıysanız bu işlemi yapmak için aşağıda sizlere verilen bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki resimde göreceğiniz sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu resimde gösterildiği gibi daire içine alınan kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirilmelidir.

aaaa

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki sayfa çıkacaktır. Resimde oklarla işaret edilmiş alana sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra yine aynı sayfada daire içine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

dsada

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda E-Devlet üzerinden emekli sandığı sicil numarası sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

 1. SEVTAP ALTAY dedi ki:

  e devletti maalesef calistirmayi basaramadim.. bu nedenden dolayi bu sekilde size ulasmayi denedim..
  1976 yilindan 1980 yilina kadar 7283 personel numaramla EMLAK BANKASI A,O da calistim. daha sonra yurtdisinda sigortali calistim.. simdi emeklilikislemlerim icin benden emekli sicil numarasi isteniyor.. ltfen bana yardimci olabilirmisiniz.. TC kimlik numaram 20261065822 dir.
  tesekkur ederim

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet şifresi alarak sicil numaranızı E-Devletten öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 160 E-Devlet hattı, Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Sevtap Hanım.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.