EMEKLİ SANDIĞI TESCİL KAYDI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ SANDIĞI TESCİL KAYDI SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI TESCİL KAYDI SORGULAMA

Emekli olmak için çalışır ve çalıştığımız süre boyunca prim yatırırız. Yatırdığımız primler sonucunda belli bir süre sonra emekli olmaya hak kazanır ve yatırdığımız prim oranında maaş alırız. İşte bu noktada prim yatırılmaya başlanan zamanı öğrenmek yani işe giriş tarihimizi öğrenmek için E-Devlet sisteminin bize sunmuş olduğu Emekli Sandığı tescil kaydı sorgulama uygulamasını kullanabiliriz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu uygulama ile birlikte işe giriş tarihimizi dolayısıyla prim yatırmaya başladığımız tarihi öğrenebiliriz. Bu uygulamadan yararlanmak için bölümün sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada sizden kimlik doğrulama ve şifre işlemleri istenecektir.

E-Devlet şifresine sahip olmadığınız durumda sistem üzerinden işlem yapabilme olanağına sahip değilsiniz. Şifre almak için bulunduğunuz ildeki PTT şubelerinden herhangi bir tanesine gidebilirsiniz. Gittiğiniz zaman nüfus cüzdanınızı unutmayınız ve 2 TL ücret ödeyeceğinizi de aklınızda bulundurunuz.

E-Devlet şifresini aldığınız durumda girmeniz gereken web adresini yazının sonunda sizlere vermiş bulunuyoruz. Bu adrese tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki resimde bulunan sayfa çıkacaktır. Bu sayfada bulunan ve daire içerisinde belirttiğimiz kimlik doğrulama sekmesine tıklayınız.

aaaa

Kimlik doğrulamasından sonra karşınıza gelecek olan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ardından sisteme giriş yap sekmesine tıklamalısınız.

dsada

E-Devlet üzerinden Emekli Sandığı tescil kaydı sorgulama işlemi için bu adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.