EMEKLİLİK AYLIĞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK AYLIĞI SORGULAMA

EMEKLİLİK AYLIĞI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere emeklilik aylığı sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Çalışma hayatı boyunca emeklilik için gerekli şartları doldurmuş ve emekliliğini bekleyen vatandaşlar için emekli aylığı sorgulaması önem arz etmektedir. Bu sorgulama işlemi ile emeklilik zamanınız gelmesi durumunda alacağınız maaşın bilgilerini edinebilirsiniz. Emekli aylığı sorgulama işleminizi kısa bir süre önceye kadar 2 farklı yol üzerinden yapabilirdiniz. Bunlardan bir tanesi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden online hizmet verilen E-SGM sistemi ile şifresiz olarak gerekli bilgileri doldurarak gerçekleştirmekteydik. Fakat E-SGM sistemi kısa bir süre önce süresiz olarak kapatılmış olup halen online hizmet vermeye devam eden bünyesinde pek çok kurum ile ilgili işlemlerin bulunduğu E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet istemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak emeklilik parası sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirileceği konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi İle Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik aylığı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıda yazacağımız adımları sırasıyla uygulayarak emekli aylığı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adreslerinden size uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.

4a emeklilik aylık bilgisi

  • Karşınıza gelen sayfada bulunan kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.

Bütün bilgileri yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak emeklilik parası sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.emeklilik prim sorgulama

Emeklilik aylığı sorguluma işlemi burada verilen adımları uygulayarak tamamlanmış olacaktır. Örnek olarak verdiğimiz SSK üzerinden uygulanan adımlar BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları içinde geçerli olup her üçü içinde gerekli adresleri paylaştık.

4A Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.