EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ

EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ

Emeklilik aylık bilgisi öğrenme işleminizi yaparak emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Emekli aylık bilgisi öğrenme işlemi için tek bir yöntem vardır. Bu yöntem E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi ile emekli maaşı bilgisi işleminizi yapabilmek için ihtiyacınız olan E-Devlet şifresi olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir.

Daha önceden bu işlemi ve bunun gibi birçok işlemi şifresiz gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile işlemlerimizi yalnızca E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile şifreli olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Aylık Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

  • E-Devlet şifresi ile emeklilik aylık bilgisi öğrenme işlemi her üç kurum için de farklı bağlantı adresi üzerinden yapılmakta fakat aynı bilgiler ile yapılmaktadır.
  • E-Devlet şifresi ile emekli aylık bilgisi öğrenme işlemi için yazımızın sonunda size vermiş olduğunuz bağlantı adresleri arasında kendinize uygun olan kurumunuzu seçiniz.
  • Açılacak olan sayfa aşağıdaki gibidir.

dasd

  • Sayfada bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Kimliğinizi doğrulamak için açılacak olan sayfa da aşağıdaki gibidir.

dsada

  • Bu sayfada kimlik doğrulama işleminizi okların bulunduğu alanlara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra yine aynı sayfa üzerinde bulunan daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemleri sırasıyla eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

SSK Emeklilik Aylık Bilgisi Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Aylık Bilgisi Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylık Bilgisi Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.