EMEKLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

EMEKLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Emekli olmak birçok vatandaşımızın ilgilendiği ve yakından takip ettiği bir konudur. Vatandaşlarımız yaşamlarının uzun bir zamanını çalışarak geçirdikten sonra emeklerinin karşılığını almak ve rahat yaşamak için emekli oluyorlar. Bizler de bu yazımızda siz değerli okurlarımıza emeklilik başvurusu için gerekli evraklar nelerdir  bunların araştırmasını yapacağız. Emeklilik gibi birçok konu içinde sitemizden araştırma yapıp rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Emeklilik işlemleri nasıl yapılır, emekli maaşı ne kadar, emekli olma şartları nelerdir, prim gün sayısı ile emekli olma şartları veya yaştan emekli olma şartları nelerdir bunlar ve bu gibi birçok konuyu sitemizde bulabilirsiniz. Bunun için ise sizlere SSK yaştan emeklilik yazımızı okumanızı tavsiye edebilirim. Bunları da siz değerli okurlarımızla paylaştıktan sonra şimdi emeklilik başvurusu için gerekli evraklar nelerdir bakalım.

Emeklilik Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Emeklilik başvurusu için gerekli evraklardan ilki 1 adet Fotoğraf
 • Gelir Vergisinden Muafiyet Belgesi (Vergi indiriminden yararlanan sigortalılar için)
 • SSK‘lılar için yaşlılık aylığı ile ilgili taleplerinde Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi ile beraber başvurmaları gerekiyor.
 • Son olarak ise sigortalıların işten ayrılış bildirgeleri gerekiyor. Bu bildirge ise işten ayrılan vatandaşların ilk gün içinde talepte bulunanlar için geçerlidir.


Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

 1. ADNAN TOPÇU dedi ki:

  merhaba ben ek 6 . 30 günden az çalışanım mesleğim sanatçı ve emekliliğime az kaldı nasıl müracaat etmeliyim nereye müracaat etmeliyim ne gerekli bilğilendirirseniz sevinirim

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz, Adnan Bey.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.