EMEKLİLİK HİZMET DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK HİZMET DÖKÜMÜ

EMEKLİLİK HİZMET DÖKÜMÜ

Bu yazımızda sizlere emeklilik hizmet dökümü hakkında bilgiler vereceğiz ve emekli hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır anlatacağız. Artık birçok işlemimizi internet yoluyla kolaylıkla halledebiliyoruz bu işlemlerimiz içinde internet kolaylıkla emekli hizmet dökümü öğrenebileceğimiz sayfa var. Bizler sizlere bu sayfaya nasıl ulaşacağınızı ve bu sayfada ne gibi işlemler yapacağınızı anlatacağız. Emeklilik birçok kişi için çok önem taşıyan konulardan birisidir. Herkes rahat bir emekli hayatı sürmek ister. Bakalım emekli hizmet dökümü nedir ve nasıl yapılır? Eskiden emeklilik ile ilgili çoğu işlemler Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak gerekli bilgilerin girilmesi ile online hizmet verilen kısımdan yapılmaktaydı. E-SGM sisteminde oluşan problemler dolayısı ile ve sistemin bakıma ihtiyacı olduğu gibi sebeplerden dolayı ile sistem kapatılmıştır. Emekli hizmet dökümü işleminizi halen hizmet veren pek çok işlemi de gerçekleştirmemize ortam sağlayan E-Devlet sistemi ile sadece E-Devlet şifrenizin olması ile işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden emekli hizmet dökümü sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Şifresiyle Emeklilik Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik hizmet dökümü sorgulama işleminizi internet üzerinden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle E-Devlet şifrenizi almanız gerekir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine yapacağınız başvuru sonucunda alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linklerden size uygun olana tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.

emeklilik prim sorgulama1 Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi giriniz. Bunları girdikten sonra sisteme giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra emekli hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

emeklilik prim sorgulama

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için de aynı adımları uygulayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yazımızın sonunda her üçü içinde gerekli bağlantı adreslerini vereceğiz.

SSK Emeklilik Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.