EMEKLİLİK İÇİN YAŞI BEKLEYENLER | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK İÇİN YAŞI BEKLEYENLER

EMEKLİLİK İÇİN YAŞI BEKLEYENLER

Emeklilik için birçok konuda değişim getiren torba yasa, emeklilik için yaşı bekleyenlere de müjde getirdi. Emekli olmak için birçok şartı sağlamak gerekiyor. Prim gün sayısı ve yaş ise bunların başında geliyor. Ancak prim gün sayısını doldurduğunuz halde yaştan emekli olamıyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Hükümet 600 bin kişiye emeklilik için yaşı bekleyenler ile ilgili müjdeyi verdi. Böylece bu durumdaki birçok kişiye emeklilik umudu doğmuş oldu.

Toplumun her kısmını ilgilendiren torba yasa birçok insan için çok önemli bir durum. Torba yasa emeklilik için yaşı bekleyenlere şu aralar yeni bir paket veya durum için çalışmalarını hızlandırdı. Bunun sebebi ise  emeklilikte prim gün sayısını doldurmasına rağmen emeklilik için yaşı bekleyenlerin gözü torba yasaya çevrildi. Bu duruma bakıldığı zaman ise yaşı bekleyen 500 bin, prim gün şartına takılan da 100 bine yakın vatandaş bulunuyor. Bunun için ise yeni yasal olan düzenlemelerle ile beraber emeklilik için yaşı bekleyenlere şu yönde bir müjde geldi, belli bir yaşın üzerindekilere eksik primini borçlanma imkânı getirilmesi öngörülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın verdiği emir ile birlikte emeklilik için yaşı bekleyenler ve belli bir yaşın üzerinde olup da prim günü eksik olan vatandaşlarımız için çalışma başlatıldı. Bu çalışma ise diğer bir adıyla hizmet borçlanması anlamına da geliyor. Bu çalışma kapsamında eksik primi olanlara ve emeklilik için yaşı bekleyenlere  borçlanma imkânı öngörülüyor.Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. ibrahim oezbagci dedi ki:

  01.10.2014 tarihinde yurt disindan gaziantep sgk emekli muracati yaptim halen bekliyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Biraz fazla sürmüş bu işlemler, direkt olarak telefon ya da SGK müdürlüklerine giderek durumunuzu sorgulatın.

 2. ibrahim oezbagci dedi ki:

  Daha cok surer mi benim islerimi ucretli takip edilebilir mi?

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   İnternet üzerinden evrak numaralarınız ile takip yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.