EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA

EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA

Emeklilik birçok vatandaş için önem taşıyan bir konudur. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza emeklilik kaydı sorgulama işlemlerinizi nasıl yapacağınızı internet aracılığıyla nasıl kolayca yapılır anlattık. İnternet sayesinde birçok işlemimizi rahat ve kolay halledebildiğimiz bir ortam vardır. Emeklilik ile ilgili olarak da devletin sunduğu bu siteler bizlerin emekli kaydı sorgulama işlemini daha kolay ve hızlı yapması için olanak sağlıyor. Emeklilik kaydı sorgulama işlemi de emekliliğe başvuru yapmış, gerekli işlemlerini tamamlamış ve kayıt durumunu sorgulamak isteyen birçok vatandaş için de önem taşıyan konudur. Şimdi bu işlemimizi nasıl yapacağımıza bakalım. Kısa bir süre önceye kadar sorgulama işleminizi şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirebilmekteydik. Fakat şifresiz olarak işlem yapacağımız E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık işlemler şifresiz olarak gerçekleştirilemez. Sorgulama işleminizi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilir. E-Devlet sistemi üzeriden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi için E-Devlet şifresi ile yapabilirsiniz. Yazımızın devamında şifreli olarak gerçekleştireceğiniz emekli kaydı sorgulama işlemi hakkında neler yapmanız gerektiğini paylaşacağız.

Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Bunun için sizlere yazımızın hemen altında verdiğimiz bağlantı adresinden emeklilik kaydı sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Emekli kaydı sorgulama sayfasına ulaştıktan sonra ise kimliğimizi doğrulamak için kimliğimi doğrula kısmına tıklıyoruz.
  • Sayfaya girdikten sonra karşımıza 4 tane doğrulama şekli çıkacak. Bunlardan ilki TC kimlik numaramızı ve e-devlet şifremizi yazarak sisteme giriş yapma şeklidir. Diğeri ise TC kimlik numaramızı ve telefon numaramızı yazarak sisteme giriş yapma şeklidir. Üçüncü olarak sisteme giriş yapma şekli ise eğer elektronik imza kartınız varsa bu şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz. Son olarak ise TC kimlik kartı doğrulayarak sisteme giriş yapılma şeklidir.
  • Biz E-Devlet şifresi kullanarak girmenizi öneririz. Bunun için ise yapmanız gereken E-Devlet şifresi almaktır. Daha sonra ise TC kimlik numaramızı yazıp altına ise E-Devlet şifremizi yazdıktan sonra bilgileri kontrol edip “sisteme giriş yap” tıklıyoruz ve emeklilik kaydı sorgulamamızı yapıyoruz.

Emeklilik Kaydı Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.